فرهنگ و هنر

تور هند: همکاری های بین المللی دانشگاهی میان چابهار و کراچی شروع شد

در راستای افزایش تعاملات بین المللی در حوزه آموزش میان دانشگاه بین المللی چابهار و دانشگاه کراچی واقع در پاکستان طی نشستی به صورت مجازی با مدیران دانشگاه کراچی موضوعات مختلف مطرح و آنالیز شد.

30 مهر 1400

با کسی که دچار حمله وحشت شده چگونه برخورد کنیم

اگرچه، به اسم یک ناظر، ممکن است چیزی که فرد در حین حمله وحشت، یا حمله هراس (panic attack) تجربه می نماید را درک نکنید، اما حقیقت این است که تجربه ترسناکی برای فرد به شمار میرود. بنابراین، هنگامی که متوجه

28 مهر 1400

آموزش مختصر درباره تابلو خوانی بورس و تحلیل تکنیکال

در این مطلب خلاصه ای از اصطلاحات و نکات مهم در تابلو خوانی را بیان می کنیم.

26 مهر 1400

سلایق و علایق سینمایی فرزاد موتمن؛ دنبال تنوع می گردم!

تهران (پانا) - فرزاد موتمن یکی از شناخته شده ترین کارگردانان و تهیه کنندگان سینمای سال های اخیر ایران که با فیلم هایی مانند سراسر شب، چشم و گوش بسته، آخرین بار کی سحر را دیدی؟، خداحافظی طولانی، پوپک و مش ماشاالله، سایه روشن، صداها، جعبه موسیقی، باج خور،...

23 مهر 1400

سروصدا استرس می آورد

یکی از موارد ایجاد استرس، سروصداست که افراد در خانه، خیابان و محل کار با آن روبرو هستند. سروصدا یکی از محرک هایی است که هر چه شدت و مدت زمان روبروه با آن بیشتر باشد استرس ناشی از آن بیشتر می گردد. سروصدای ناشی از تولیدات دست ساز بشر مانند بوق خودرو،...

8 مهر 1400

توسعه علوم انسانی پیشران سیاست دانشگاه فردوسی مشهد است

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تولید محتوا، فناوری و دانش فنی و کاربست دانش و تجاری سازی سه استراتژی مهمی است که برای آن ها سیاستگذاری های دقیق و کاربردی در حوزه پژوهش این دانشگاه اجرا شده است.

2 مهر 1400

در خوزستان به موضوع کارآفرینی اهمیت داده نمی گردد

خبرنگاران/خوزستان رییس کانون کارآفرینی خوزستان گفت: در خوزستان کارآفرینانی وجود دارند که قابلیت حمایت شدن و شناسایی در سطح ملی را دارند اما برای یاری به کارآفرینی در خوزستان از طرف دستگاه های اجرایی و متولیان امر اقدامی مشاهده نمی گردد.

2 مهر 1400

یادبود مهدی ممیزان در جشنواره نمایشنامه نویسی خندستان

به گزارش خبرنگاران در اصفهان، دبیر جایزه سراسری نمایشنامه نویسی کمدی خندستان در این رابطه گفت: سومین دوره جایزه سراسری نمایشنامه نویسی کمدی خندستان از سوی تالار هنر و حوزه هنری اصفهان، در دو بخش اصلی و جنبی به دریافت آثار شرکت کنندگان می پردازد.

24 شهریور 1400

مسائل ثبت نام در سامانه سیدا کامل برطرف نشده، تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی جاماندگان تا 31 شهریور

طبق اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دانش آموزانی که تا کنون و به هر علتی پیروز نشده باشد ثبت سفارش کتاب های درسی خود را انجام دهد تا 31 شهریور برای این کار فرصت دارند.

23 شهریور 1400

تشریح برنامه های روز ملی سینما در فارس

خبرنگاران/فارس مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برنامه های در نظر گرفته شده برای روز ملی سینما در این استان پرداخت و این مناسبت هنری را روزی برای ارج نهادن بر هنری فراموش نشدنی دانست و از سینما به اسم رسانه ای نافذ یاد.

21 شهریور 1400

فعال بودن صنعت گردشگری اولویت کمیسیون اقتصادی است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فعال بودن بخش های مختلف صنعت گردشگری یکی از اولویت های کمیسیون اقصادی است.

2 شهریور 1400

از جمشید هاشم پور تا مهران مدیری؛ تکل از پشت کرونا روی هنرمندان

روزنامه جوان/ تنها چند روز پس از ابتلای رامبد جوان به کرونا و ناتمام ماندن برنامه خندوانه این بار مهران مدیری دیگر مجری تلویزیون به کرونا مبتلا شد تا مسئله آسیب پذیری هنرمندان در مقابل کرونا بیش از پیش مطرح گردد.

23 مرداد 1400

3 کتاب مهم که برای آشنایی با انقلاب مشروطه در ایران باید بخوانید

انقلاب مشروطه، نقطه عطف مهمی در تاریخ ایران به شمار میرود. این انقلاب اولین خیزش پیروز ایرانیان برای دستیابی به آزادی و عدالت بود و انسان های بزرگی برای تحقق آن کوشش کردند و در این راه متحمل سختی های فراوانی شدند و حتی جان خود را هم از دست دادند. انقلاب...

22 مرداد 1400

کاخ تاریخی توشهوولی در خیوه ازبکستان

خیوه بناهای تاریخی ماندگار و زیبایی دارد. توشهوولی کاخی است که معماری آن در منطقه یکتاست. کاخی که در ساخت آن از سنگ و چوب و سرامیک بهره گرفته شده است.

19 مرداد 1400

شهرهای بدون خودروی دنیا را بشناسید

باشگاه خبرنگاران: شهرهایی در جهان وجود دارند که ساکنان آنها با ممنوع کردن تردد اتومبیل، بدون هیچ مسئله ای به کار و زندگی خود ادامه می دهند. شاید باور اینکه در جهانی مدرن امروز شهرهایی وجود دارند که تردد اتومبیل در آنها ممنوع است، مشکل باشد، اما از قلم...

15 مرداد 1400

تصویربرداری سریال محرمی تلویزیون به نیمه رسید

تصویربرداری سریال تلویزیونی در کنار پروانه ها به کارگردانی داریوش کمک و تهیه کنندگی بهروز مفید در منطقه گیلان ادامه دارد و به نیمه رسید.

14 مرداد 1400

خلیج فارس، میزبان تور عظیم کایت بردینگ ایران

خبرنگاران/هرمزگان برای اولین بار در سال 1400 ایران سیلینگ با همکاری ایران کایت سرفینگ سعی در طراحی و اجرای اولین رویداد رقابتی در قالب تور ورزشی کایت بردینگ به اسم مسابقه سالانه دریایی منطقه خلیج فارس دارد.

7 مرداد 1400

ماجرای کشف گور بانوی اشکانی چه بود؟

ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می شود که ماجرای کشف گور بانوی اشکانی چه بود؟

3 مرداد 1400

تعظیم منتقدان در برابر قهرمان

اصغر فرهادی عصر دیروز (سه شنبه، 22 تیر) در حالی برای چهارمین بار در جشنواره کن حاضر شد که نه تنها، چون همیشه سبک خاصی از حضور ایرانی را به نمایش گذاشت؛ که فیلم او هم منتقدان را به تحسین دوباره واداشت.

2 مرداد 1400

اجرای نمایش محیطی نترسک در فضای باز مرکز تئاتر کانون پرورش فکری

نمایش نترسک اثر مژگان رضائیان از 9 تیر به شیوه محیطی و رایگان اجرا های خود را در فضای باز مقابل مرکز فراوری تئاتر کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان شروع می نماید.

27 تیر 1400
تعداد: (144)