گرفتن وام دولتی بدون ضامن از 12 بانک

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران، حدود یک ماه قبل وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت که تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات بدون ضامن پرداخت می شود.

گرفتن وام دولتی بدون ضامن از 12 بانک

او شب گذشته در توئیتر خود نوشت: الوعده وفا با بخشنامه وزارت اقتصاد و پیرو جلسه هفته قبل آقای رئیس جمهور، بانک های زیرمجموعه این وزارت مکلف شدند تسهیلات زیر 100 میلیون تومان افراد حقوق بگیر و مستمری بگیر دارای رتبه اعتباری مناسب(از بانک محل دریافت حفوف خود) را بدون ضامن انجام دهد.

از کدام بانک ها وام بدون ضامن بگیریم؟

از آنجایی که احسان خاندوزی گفته است این وام به بانک های زیرمجموعه وزارت اقتصاد پرداخت می شود، به نظر می رسد کارمندانی می توانند وام بدون ضامن بگیرند که حقوقشان از سوی یکی از 12 بانک زیر پرداخت شود:

 1. مسکن
 2. سپه
 3. رفاه کارگران
 4. کشاورزی
 5. ملی ایران
 6. پست بانک
 7. توسعه صادرات
 8. صنعت و معدن
 9. قرض الحسنه مهر ایران
 10. صادرات
 11. ملت
 12. تجارت

پرداخت وام کی شروع می شود؟

براساس گزارش خبرنگاران، وزیر اقتصاد درباره زمان پرداخت وام بدون ضامن گفته است: بخشنامه اجرای طرح پرداخت تسهیلات بدون ضامن برای برخی از بانک ها دیروز ارسال شده و برخی دیگر نیز طی امروز و فردا ارسال خواهد شد و در نهایت، از ابتدای هفته بعد، در بانک های دولتی به اجرا خواهد رسید.

مشمولان چه کسانی هستند؟

براساس اظهارات احسان خاندوزی، همه مردم نمی توانند بدون ضامن وام بگیرند و فقط شامل حقوق بگیران و مستمری بگیران ثابت دولت می شود.

با این که دولت روی بدون ضامن بودن این وام تاکید می کنند، اما از آنجایی که متقاضی باید وام درخواستی خود را از بانک محل دریافت حقوق خود بگیرد، حقوق وام گیرنده به عنوان وثیقه نزدیک بانک باقی می ماند. همچنین این وام به همه کارمندان پرداخت نمی شود، فقط کسانی که رتبه اعتباری بالایی دارند.

این روزها بانک ها از نبود منابع برای پرداخت وام می گویند و سخت گیری های خود را افزایش داده اند، در خصوص این طرح تسهیلاتی نیز بانک ها می توانند با بهانه های مختلف رتبه اعتباری متقاضیان وام را رد کند تا وامی پرداخت نکنند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1171

به "گرفتن وام دولتی بدون ضامن از 12 بانک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرفتن وام دولتی بدون ضامن از 12 بانک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید