گردشگری قابل دسترس برگ برنده گردشگری در پساکروناست

به گزارش مجله فان پی سی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، گردشگری قابل دسترس برگ برنده گردشگری در پساکروناست.

گردشگری قابل دسترس برگ برنده گردشگری در پساکروناست

داستان چیست؟

گردشگری در دسترس تلاش مداوم برای در دسترس بودن مقصد، محصولات و خدمات گردشگری، بدون در نظر دریافت محدودیت های جسمی یا فکری، معلولیت و سن افراد است.

با توجه پیشرفت های زیادی که در این زمینه حاصل شده است، اما نتایج این بررسی نشان می دهد که افراد معلول و سالمند برای لذت بردن کامل از گردشگری با موانعی روبرو هستند و در همه گیری بیماری کووید این موارد افزایش یافته است. در حال حاضر، مقاصد و شرکت های در حال بازسازی که در جستجوی برگشت بهتر، گسترده تر و رقابت پذیرتر هستند باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند.

دسترسی به عنوان یک اولویت برای افراد است. زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: اماکن و خدمات گردشگری اغلب بدون در نظر دریافت شرایط دسترسی مختلف که بازدیدکنندگان و افراد محلی دارند، طراحی می شوند. بخش گردشگری باید دسترسی را در اولویت قراردهد و این موضوع می تواند برای مقاصد و مشاغل تحول آفرین باشد و به آنها کمک کند تا از این بحران نجات یابند و به روشی فراگیر و انعطاف پذیر رشد کنند.

یافته های این بررسی با برجسته کردن مزایای بالقوه برای مقاصد با دسترسی بیشتر اظهار داشت: در سراسر جهان تا سال 2050، از هر 6 نفر یک نفر 65 ساله یا بالاتر خواهد بود و در اروپا و امریکای شمالی این میزان به یک چهارم خواهد رسید. علاوه بر این، داده ها نشان می دهد که متوسط هزینه گردشگران معلول به عنوان مثال، در اسپانیا بیش از 800 یورو است، در حالیکه برای گردشگران بدون معلولیت چیزی بیش از 600 یورو محاسبه می شود.

راهکارهایی برای بهبودی فراگیر دسترسی به گردشگری

کمک در شرایط بحرانی: در هر مرحله از بازگشت، به پشتیبانی از مقصد و سازمان های غیردولتی بین المللی دارای معلولیت (DPO) نیاز است.

تطبیق شیوه نامه ها: با توجه به توانایی ها و نیازهای متفاوت مشتریان بوده و باید در این مرحله از هدایت های سازمان جهانی گردشگری استفاده شود.

فراگیری در گردشگری پساکرونا: شامل استفاده موثر از داده ها برای هدایت تصمیمات درباره برنامه ریزی گردشگری در دسترس و تنظیم سیاست ها و راهبردهای دسترسی برای انعکاس واقعیت های پساکروناست.

دستیابی در برنامه ریزی تجاری: دسترسی به عنوان یک مزیت رقابتی، بهبود خدمات به مشتری و استفاده از استانداردهای بین المللی هماهنگ برای افزایش کیفیت زندگی برای همه است.

آموزش و مشارکت کارکنان: در گسترش آموزش های حرفه ای برای آمادگی بهتر، ارائه خدمات به گردشگران با توانایی های مختلف و اطمینان از فرصت های برابر در نیروی کار گردشگری لازم است.

نوآوری و تحول دیجیتال: برای ایمنی بیشتر، هوشمندتر شدن، راحتی سفر و گردشگری همه لازم است.

این دستورالعمل ها برای گردشگری فراگیر منعکس کننده تعهد مداوم UNWTO است که در چارچوب کنوانسیون UNWTO در مورد اخلاق گردشگری درج و برای تسهیل گردشگری برای افراد معلول از امضا کنندگان دعوت شده است.

این مطالب همچنین اولین مجموعه از خلاصه های موضوعی برنامه ریزی شده از بخش اخلاق، فرهنگ و مسئولیت اجتماعی UNWTO به منظور ارائه هدایت این بخش است.

موارد ذکر شده در بالا مجموعه جدیدی از راهنمای بازیابی فراگیر سازمان جهانی گردشگری با مشارکت شبکه اروپایی گردشگری در دسترس (ENAT)، بنیاد اسپانیایی ONCE و Travability استرالیا در مرکز برنامه های بهبود است که اهمیت این فراگیری را مشخص می کند و برای دستیابی به این هدف توصیه های کلیدی ارائه شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 735

به "گردشگری قابل دسترس برگ برنده گردشگری در پساکروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری قابل دسترس برگ برنده گردشگری در پساکروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید