وزیر دفاع: صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای کشور در حوزه مقابله با تحریم هاست

به گزارش مجله فان پی سی، تهران (پانا) - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از مراحل ساخت فروند دوم هواپیمای جت آموزش پیشرفته یاسین بازدید کرد.

وزیر دفاع: صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای کشور در حوزه مقابله با تحریم هاست

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی با حضور در سازمان صنایع هوایی در بازدید از مراکز طراحی، ساخت، آزمون سازه و سامانه های اصلی هواپیمای یاسین و گفت وگو با طراحان و سازندگان آن، از نزدیک در جریان پیشرفت های انجام شده در فرایند ساخت ففرایند دوم هواپیمای یاسین نهاده شد.

امیر حاتمی در این بازدید با تقدیر و تشکر از همدلی و انسجام فعالیت های کارکنان، متخصصان و مدیران سازمان صنایع هوایی در جهت ساخت هواپیما گفت: در این بازدید شاهد پیشرفت، نوآوری و کارهای جدیدی هستیم و این حرکت رو به جلو بر مبنای پایه گذاری محکمی بود که در گذشته انجام شده است.

وزیر دفاع با تاکید بر ضرورت پشتیبانی موثر از ناوگان هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ابراز امیدواری کرد که با موفقیت در ساخت نمونه ها و راه اندازی خط فراوری هواپیما، گام های موثری در جهت رسیدن به ناوگان هواپیماهای جت آموزش پیشرفته یاسین برداشته گردد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص تحریم جدید هفت نهاد مرتبط با خطوط کشتیرانی و ترابری ایران از جمله صنایع هوایی ایران گفت: هربار دشمنان درصدد اعمال شرایط محدودتری شدند؛ صنایع ما به سمت خودکفایی و شکوفایی بیشتر حرکت کردند.

وزیر دفاع با بیان اینکه تحریم های ظالمانه و غیر منطقی علیه نیروهای مسلح و صنعت دفاعی موضوع جدیدی نیست گفت: نیروی هوایی سال هاست که در معرض تحریم های سخت و سنگین است، اما همیشه با نشاط و خودباوری، خودکفایی را به منصه ظهور رسانده و حقیقتاً صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای نیروهای مسلح و کشور در حوزه مقابله با تحریم هاست.

وزیر دفاع به نقل از فرمانده معظم کل قوا گفت: اگرچه تحریم ها مشکلاتی را بوجود آورد اما موجب شد توجه ما به ظرفیت ها و توانایی های داخلی معطوف گردد و به همین علت امروز برغم خواست دشمن، ایران، به مراتب قوی تر و مقتدرتر از سال های اول انقلاب است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تجربه های برخورد با نظام سلطه همگی گویای این است که باید در برابر دشمن قوی شد گفت: تجربه جمهوری اسلامی در طول 4دهه نشان داده است که هزینه تسلیم در برابر قدرت های زورگو به مراتب بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آنها است.

در این بازدید، امیر خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح، گزارشی از مراحل ساخت هواپیمای یاسین و برنامه ریزی های انجام شده برای راه اندازی خط فراوری این هواپیما ارائه کرد.

ففرایند اول جت آموزش پیشرفته یاسین، مهرماه سال 1398 نخستین پرواز رسمی خود را بر فراز پایگاه شهید نوژه اجرا کرد. این هواپیما که توسط متخصصان سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح و با مشارکت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی طراحی و ساخته شده است، قرار است به عنوان هواپیمای جت آموزش پیشرفته در فرآیند آموزش خلبانان هواپیماهای جنگنده کشور مورد استفاده قرار گیرد.

ایران، با طراحی و ساخت این هواپیمای جت آموزش پیشرفته، در زمره معدود کشورهای دارنده فناوری هوایی نهاده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 619

به "وزیر دفاع: صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای کشور در حوزه مقابله با تحریم هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع: صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای کشور در حوزه مقابله با تحریم هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید