واگذاری 203 واحد مسکن به خانوارهای 2 معلول توسط خیران

به گزارش مجله فان پی سی، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی حساب 100 حضرت امام (ره) و مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور گفت: استان قزوین در بخش خیران مسکن ساز از ظرفیت های قابل قبولی برخوردار است، در این حوزه اتفاقات خوبی در سطح منطقه به وقوع پیوسته تا جایی که از 210 واحد مسکن شهری برای خانوارهای 2 معلول، 203 واحد آن به انتها رسیده و به متقاضیان آن واگذارشده است.

واگذاری 203 واحد مسکن به خانوارهای 2 معلول توسط خیران

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، فرهاد خاکی پور بعدازظهر سه شنبه سوم تیر در حاشیه سفر خود به استان قزوین افزود: 18 هزار واحد مسکونی شامل هشت هزار واحد شهری و 10 هزار واحد روستایی توسط خیران مسکن ساز برای خانوارهای 2 معلول به بالا ساخته می گردد.

وی بیان نمود: تا به امروز از 8 هزار واحد مسکونی مختص خانوارهایی که2 معلول به بالا دارند، چهار هزار و 500 واحد مسکونی در شهرهای بالای 25 هزار خانوار مورد بهره برداری قرارگرفته و سه هزار و 500 واحد به جامانده نیز با 50 درصد پیشرفت فیزیکی تا سرانجام سال 99 به متقاضیان واگذار خواهد شد.

خاکی پور ادامه داد: انجمن خیران مسکن ساز کشور در کنار سایر نهادهای مردمی که در امور خیر فعالیت دارند، در حوزه مسکن و تامین آن فعالیت داشته و تا به امروز اقدامات قابل توجهی به انجام رسانده اند و از شرایطی که دولت و مسئولان محلی در استان ها و سایر شهرستان ها مهیا نموده اند، به بهترین شکل ممکن استفاده می نمایند.

به گفته او، در حوزه قانون گذاری نیز شرایطی از جمله معافیت پروژه های مورد احداث از سوی خیران، به خصوص در بخش خدماتی طی سال های گذشته نیز به مورد اجرا گذاشته شده است.

خاکی پور توضیح داد: در کنار فعالیت های یادشده، تفاهم نامه ای برای تامین مسکن برای خانواده هایی با حداقل 2 عضو معلول در شهرها و روستاها بین بنیاد مستضعفان، راه و شهرسازی، وزارت رفاه، بهزیستی و بنیاد مسکن منعقد و اقدامات قابل توجهی نیز در این حوزه صورت گرفته است.

وی توضیح داد: طی سال های گذشته و با رشد قیمت مصالح ساختمانی، در مورد تامین مسکن شهری جلسات متعددی برگزار گردید، این مساله منجر به افزایش یاری های بلاعوض شد و در ادامه نیز خوشبختانه شاهد پای کار آمدن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بودیم و به همین دلیل بنیاد مسکن اعتباراتی در این حوزه تخصیص داد و با تفاهم نامه های مبادله شده قرار شد با پیشرفت فیزیکی پروژه ها، اعتبارات موردنیاز به آن تزریق گردد.

خاکی پور یادآور شد: در حوزه خیران مسکن ساز، خوشبختانه در تمامی 31 استان کشور انجمن خیران مسکن ساز تشکیل شده و بعضی از شهرستان های کشور این انجمن با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه، به صورت مستقل فعالیت دارند.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی حساب 100 حضرت امام (ره) و مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور افزود: در حوزه بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل و زلزله خوشبختانه خیران ما همیشه حضور جدی داشته و در کنار امکاناتی که دولت و مردم تهیه نموده اند در فرایند بازسازی ها نقش عمده ای ایفا داشته اند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های مناسب خیران فعال در کشور، اظهار کرد: از 30 هزار واحد مسکن در دست احداث از سوی خیران، 21 هزار واحد آن تا به امروز بهره برداری و به نیازمندان واگذارشده و عملیات احداث 9 هزار واحد دیگر همچنان ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 193

به "واگذاری 203 واحد مسکن به خانوارهای 2 معلول توسط خیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری 203 واحد مسکن به خانوارهای 2 معلول توسط خیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید