باغ الکساندر مسکو جاذبه محبوب شهر مسکو

به گزارش مجله فان پی سی، در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی مسکو درباره یکی از قسمت های محبوب اهالی مسکو بنام باغ الکساندر سخن خواهیم گفت پس برای بیشتر آشنا شدن با باغ الکساندر مسکو تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

باغ الکساندر مسکو جاذبه محبوب شهر مسکو

مختصری درباره شهر مسکو بدانید :

مسکو (به روسی: Москва تلفظ: مُسکْوا) مرکز و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه است. این شهر با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت در جهان است.

چهار فرودگاه بین المللی، نه ایستگاه راه آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق ترین تونل های جهانست، در این شهر واقع شده است. مترو مسکو با 185 ایستگاه پس از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم های مترو جهان دارد.

کلان شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده است.

شهری که آن را با کلیساهای زیبا و گنبدهای رنگارنگ، میدان سرخ ، کاخ بزرگ کرملین و موزه های تماشای و متعدد می شناسیم. گوشه و کنار این شهر تاریخی، میزبان جاذبه های گردشگری و آثار معماری باشکوه است؛ شهری که در آن، حتی ایستگاه های مترو هم به زیبایی قصرهای مجلل، تزیین شده اند.

این شهر، یکی از سرزنده ترین و پرهیجان ترین شهرهای روسیه و اروپا است که بیش از 10 میلیون نفر در آن زندگی می نمایند. جاذبه های زندگی شهری مثل مراکز خرید بزرگ و باشکوه، در خیابان های مجذوب کننده و تماشای آن به چشم می خورند. برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا و جاذبه های گردشگری آن با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید.

باغ الکساندر طبیعتی جادویی در دل مسکو Alexander garden Moscow Александровский сад باغ الکساندر طبیعتی بکر با درختانی انبوه، مکانی است که قطعاً لحظات خوش و آرامی را برای شما رقم خواهد زد. پس از دستور ساخت این باغ زیبا، به وسیله تزار الکساندر Tsar Alexander این باغ به نام الکساندر نام گذاری شد.

بعد از جنگ میهنی سال 1812، زمانی که شهر مسکو در حال بازسازی بود، خندق دور آن پر و رودخانه نِگلینا در یک خط لوله محصور شد. در سال 1820، اسکندر اول دستور احداث یک باغ را در محوطه داد. پروژه ترمیم و بازسازی به وسیله یک معمار حاذق روسی به نام اوسیب بووه (Osip Bove)، راهنمایی می شد. در ابتدا نام این زمین ها باغ کرملین بوده (نام فعلی بعد از تاج گذاری الکساندر دوم در سال 1856 انتخاب شد) و سه باغ مجزا با طراحی متحد و یکپارچه را در بر می گرفت. باغ بالایی که از میدان انقلاب تا دروازه ترویتسکی (Troitskiye) امتداد دارد، اولین باغی بود که در سال 1821 بازگشایی شد. باغ وسطی محوطه بین دروازه ترویتسکی و دروازه برویتسکی (Borovitskiye) را در بر داشته و باغ پایینی با کمترین مساحت آخرین باغ بود که در سال 1823 به اتمام رسید.

امروزه باغ پایینی هیچ گردشگاهی نداشته و به روی عموم باز نیست. سه راستا پیاده روی در طول دیوار کرملین و میدان مانژ در باغ های بالایی و وسطی وجود دارند. گونه های مختلف گیاهی و گل های زیبا چمن ها را آراسته و در ماه های مختلف سال شکوفا می شوند. یک درخت بلوط دویست ساله نیز در این باغ وجود دارد. در بهار و تابستان، بازتماشامایندگان می توانند از دشت های بی نظیر لاله و گل رز تماشا نمایند.

باغ الکساندر خارج از دیوارهای کرملین، در قلب مسکو، به عنوان نمادی از ترمیم شهر و آزادی اروپا بعد از شکست ناپلئون شناخته می گردد. دروازه آهنی غول پیکر باغ بالایی، مشرف به موزه تاریخ، یکی از جاذبه های یادبود جنگ می باشد. در سال 1841 یک سازه به نام ویرانه با طراحی اوسیب بووه در پای برج میانی آرسنال در وسط باغ بالایی ساخته شد. این سازه با بقایایی ساختمان های مسکو که به وسیله ارتش ناپلئون تخریب شده بودند مزین گشت.

در 10 جولای سال 1914، یک ستون پر نقش برای گرامیداشت سیصد سالگی خاندان رومانف که در سال 1913 در کل روسیه جشن گرفته شد در وسط باغ الکساندر نصب گشت. این ستون گرانیتی با یک عقاب دو سر در بالایش، یک شیر، یک سپر و شمشیر به همراه نشان خانوادگی رومانف ها تزئین شده است. در ابتدا این ستون در ورودی باغ بالایی قرار داشت، اما بعد از انقلاب اکتبر، نام این خاندان محو و با انقلابیون و متفکران تازه جایگزین شد. در سال 1966 ستون مذکور به مرکز باغ بالایی منتقل و در نزدیکی ویرانه نصب گشت.

در سال 1967، یک یادمان از بیست و پنجمین سالگرد شکست ارتش فاشیست در نزدیکی مسکو ساخته شد. این نقطه همان گور جمعی سربازان گمنام، یا همان سربازان ارتش سرخ بود که در سال 1941 کشته شدند. معمولاً در روز پیروزی مردم برای ارج نهادن به اعمال قهرمانانه سربازان روسی در اینجا گرد هم می آیند. در سال 1996 یک حوضچه مصنوعی با آب نماها و مجسمه در باغ بالایی ساخته شدند تا نمادی از بستر رودخانه نگلینا باشد.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 18 شهریور 1401 بروزرسانی: 18 شهریور 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1304

به "باغ الکساندر مسکو جاذبه محبوب شهر مسکو" امتیاز دهید

1 کاربر به "باغ الکساندر مسکو جاذبه محبوب شهر مسکو" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ الکساندر مسکو جاذبه محبوب شهر مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید