مسکو: آمریکا چاره ای جز استفاده از تحریم برای مهار روسیه ندارد

به گزارش مجله فان پی سی، سفیر روسیه در واشنگتن اقدام جدید دولت آمریکا در تحریم ده ها مؤسسه صنعتی، علمی - تحقیقاتی و تولیدی روسی را مخرب خواند و سناتور بلندپایه روس این اقدام را کوشش واشنگتن برای جلوگیری از توسعه فناوری ها در روسیه نامید.

مسکو: آمریکا چاره ای جز استفاده از تحریم برای مهار روسیه ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن تأکید کرد که این کشور محدودیت های اعمال شده روز گذشته از سوی وزارت بازرگانی ایالات متحده برای ده ها شرکت روسی را اقدامی مخرب و تخریب نماینده همکاری های دوجانبه ارزیابی می کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

آنتونوف امروز در صفحه فیس بوک خود در این باره نوشت: این اقدامات دولت آمریکا کاملاً مخرب است. آنها نه تنها ادامه همکاری های مالی بین کشورهای ما را تضعیف می نمایند، که مانع هرگونه دورنمای مثبت در روابط دوجانبه خواهند شد. ادعاهای بی اساس مبنی بر اینکه برترین مؤسسات صنعتی، علمی - تحقیقاتی و تولیدی ما، امنیت ملی ایالات متحده را تضعیف می نمایند، کاملاً غیرقابل قبول است.

به گفته این دیپلمات، چنین اقدامات مخربی روابط بین روسیه و ایالات متحده را به بحران بیشتری سوق خواهد داد که به نفع منافع هیچ یک از دو طرف نیست.

وی ابراز اطمینان کرد که تنها در صورت آماده بودن طرف آمریکایی برای برقراری روابطی بر اساس اصول برابری و احترام متقابل، راهی برای برون رفت از شرایط کنونی امکان پذیر است.

آنتونوف اضافه نمود: متأسفانه ما تا به امروز چنین تمایلی را در مقامات واشنگتن مشاهده ننموده ایم.

در همین رابطه، کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز امروز بیان کرد که ایالات متحده، با اعمال تحریم های جدید علیه تعدادی از شرکت های روسی، در واقع به خطر امکانات رقابتی فناوری های روسی اعتراف نموده است.

این سناتور در پاسخ به سؤال این خبرگزاری در این باره گفت: تنها منطقی که درخصوص این اقدام آمریکایی ها می توان پیدا کرد ، اعتراف غیرمستقیم آنها به این واقعیت است که فن آوری های دومنظوره روسیه بسیار پیشرفته و دارای توانایی های زیاد و قابل رقابت هستند.

کاساچوف اضافه نمود: آمریکایی ها چاره ای نداشتند، جز اینکه با یاری تحریم برای جلوگیری از توسعه فناوری های عالی در روسیه کوشش نمایند و در هر صورت، با این روش هم پیروز نخواهند شد.

وزارت بازرگانی ایالات متحده در تاریخ 21 دسامبر (اول دی ماه) تحریم هایی را علیه 41 سازمان روسی و 58 سازمان چینی اعمال کرد. این فهرست شامل ساختارهایی است که به عقیده مقامات واشنگتن، با نیروهای مسلح دو کشور همکاری می نمایند. انتشار این لیست به معنای آن است که این شرکت ها دیگر اجازه خرید طیف وسیعی از محصولات و فناوری های آمریکایی را نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 566

به "مسکو: آمریکا چاره ای جز استفاده از تحریم برای مهار روسیه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا چاره ای جز استفاده از تحریم برای مهار روسیه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید