تور فرانسه ارزان: رأی 39 میلیون یورویی دیوان پاریس به نفع ایران

به گزارش مجله فان پی سی، رضا نوشادی مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه گاز امروز یکشنبه بیست و یکم فروردین ماه در نشست خبری با اشاره به برنامه های این شرکت اظهار کرد: شرکت مهندسی توسعه گاز بزرگترین شرکت توسعه دهنده خطوط انتقال گاز در جهانست. ایران بعد از آمریکا، کانادا و روسیه بزرگترین شبکه خط لوله گاز جهان را داراست و ما در رتبه چهارم هستیم. بعلاوه در حوزه پوشش 96 درصدی شبکه گاز در کشور با اختلاف در رتبه اول قرار داریم.

تور فرانسه ارزان: رأی 39 میلیون یورویی دیوان پاریس به نفع ایران

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

همه تجهیزات ساخت خط لوله انتقال گاز در ایران بومی سازی شده است

به گزارش فارس، وی گفت: در حال حاضر همه تجهیزات مورداحتیاج این شرکت داخلی سازی شده است که البته این بومی سازی مالی نیز بوده است. از جمله می توان به فراوری توربوکمپرسور ها اشاره نمود. الان بعضی کمپرسور های ایرانی بازدهی بیشتری نسبت به محصولات زیمنس دارد. بعلاوه همه شیر های کنترلی نیز داخلی سازی شده است.

خط لوله گاز زاهدان-زابل به زودی راه اندازی می گردد

نوشادی اضافه نمود: برای امسال 1870 کیلومتر خط لوله در دستور کار قرار داده ایم. امسال سال احداث خط لوله در استان سیستان است و تمرکز اصلی ما بر این استان است. آزمون نهایی خط لوله زاهدان-زابل در دستور کار قرار گرفته و به زودی این خط لوله 240کیلومتری را راه اندازی می کنیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه گاز گفت: امسال بیش از هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز را وارد مدار می کنیم احداث همزمان 12 ایستگاه تقویت فشار نیز انجام می گردد تا متناسب با افزایش تقاضا بتوانیم احتیاج کشور را تامین کنیم.

ظرفیت ذخیره سازی گاز ایران به 100 میلیون متر مکعب می رسد

وی گفت: ظرفیت کم ذخیره سازی گاز از مصرف فصل سرما موجب شد که روی این موضوع برنامه ریزی کنیم. در حال حاضر 3 درصد از مصرف گاز ایران (معادل حدود 20 میلیون متر مکعب) به وسیله ذخیره سازی تامین می گردد درحالیکه در اروپا کشور هایی هستند که این رقم را به 40 درصد رسانده اند و تقاضای فصل سرد خود را به وسیله ذخیره سازی گاز تامین می نمایند. میانگین اروپا در این حوزه 25 درصد است.

نوشادی گفت: اجرای پروژه های ذخیره سازی گاز در ایران اهمیت زیادی دارد. ما مصوبات مربوط به ذخیره سازی در هفت میدان را اخذ نموده ایم. قرارداد میدان شوریجه امضا شده است. در میادین بانکول و سراجه نیز برنامه داریم. میدان قزل تپه یک مرحله حفاری، مطالعات و ارزیابی را گذرانده است. برای میدان سرخون نیز اقدام نموده ایم. میادین یورتشا و نصرآباد کاشان نیز در برنامه واقع شده است. در مجموع 14 میدان برای ذخیره سازی گاز انتخاب شده اند که هفت میدان مجوز گرفته اند.

مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه گاز گفت: میدان قزل تپه بیشترین فشار را دارد. در میدان نصرآباد کاشان اولین باری است که سراغ گنبد های نمکی برای ذخیره سازی گاز می رویم. میدان یورتشا نیز یک لایه آب است. به نظر می رسد انجام عملیات ذخیره سازی در این سه میدان موجب رسوب و دانش در شرکت مهندسی و توسعه گاز گردد.

وی گفت: هدف ما تامین گاز مصرفی به مقدار 10 درصد در پیک سرما به وسیله ذخیره سازی گاز است، یعنی رقمی بین 90 تا 100 میلیون متر مکعب در روز؛ که این هدف با ذخیره سازی در این 7 میدان در یک بازه زمانی 6ساله محقق می گردد.

ایران برنده دعوای حقوقی با یک شرکت فرانسوی

نوشادی گفت: بعد از بازگشت تحریم، قرارداد ما با یک شرکت فرانسوی (سفره گاز) از طرف آن شرکت اجرایی نشد و آن شرکت ایران را ترک کرد و سپس در دیوان داوری پاریس 26 میلیون یورو علیه ما ادعا کرد. در این پرونده ما ادعای تقابل مطرح کردیم و در نتیجه نه تنها آن 26 میلیون یوروی ادعایی شرکت فرانسوی تایید نشد بلکه آن شرکت 13 میلیون یورو نیز باید به ما پرداخت کند؛ یعنی رقمی معادل دکل گمشده.

منبع: فرارو
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1228

به "تور فرانسه ارزان: رأی 39 میلیون یورویی دیوان پاریس به نفع ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: رأی 39 میلیون یورویی دیوان پاریس به نفع ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید