جنایت جدید جنگنده های ائتلاف سعودی در یمن

به گزارش مجله فان پی سی، جنبش انصارالله یمن از کشته و مجروح شدن شماری در پی حمله جنگنده های ائتلاف متجاوز عربی به مرکز گمرک عفار در استان البیضاء اطلاع داد.

جنایت جدید جنگنده های ائتلاف سعودی در یمن

به گزارش مجله فان پی سی از ایسنا، اداره گمرک صنعا وابسته به جنبش انصارالله در بیانیه ای بیان کرد که جنگنده های ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی بامداد امروز (شنبه) مرکز گمرک عفار در استان البیضاء را هدف قرار دادند که منجر به کشته و مجروح شدن شماری شد، در این حمله همچنین چند خودروی حمل بار به آتش کشیده شدند.

در این بیانیه آمده است که اداره گمرک صنعا به دلیل تداوم حملات و پرواز جنگنده های ائتلاف متجاوز تا به امروز پیروز به معین شمار دقیق کشته شدگان و مجروحان این حمله نشده است.

اداره گمرک صنعا در ادامه بیانیه خود تأکید کرد، در نوامبر 2019 و هنگام شروع به کار این مرکز گمرک مختصات دقیق آن به سازمان ملل اطلاع داده شد. این مرکز و به ویژه پس از بسته شدن و محاصر بندر الحدیده توسط دشمن، گذرگاه اصلی ورود دارو و غذا به یمن است.

طبق این بیانیه، در مرکز گمرک عفار صدها کامیون حامل مواد غذایی وجود دارند و این حمله، حمله به ملت یمن و محاصره آن از نظر غذا و دارو به ویژه در سایه شیوع ویروس کرونا به شمار می رود.

اداره گمرک صنعا همچنین تأکید کرد: این نخستین باری نیست که مواضع غیرنظامی هدف قرار می گیرند و ائتلاف متجاوز پیشتر نیز مرکز گمرک میتم و مراکز گمرکی دیگر را چندین بار هدف قرار داده بود اما حمله امروز شدیدترین حمله است و منجر به تلفات و خسارت های زیادی شده است

اداره گمرک صنعا در ادامه کشورهای عضو ائتلاف عربی و سازمان ملل را مسؤول این حمله دانست و خواهان حفاظت از مواضع غیرنظامی و شهروندان یمنی در مقابل تجاوز ائتلاف از سوی سازمان های بین المللی شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 177

به "جنایت جدید جنگنده های ائتلاف سعودی در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنایت جدید جنگنده های ائتلاف سعودی در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید