جلیقه زرد ها در فرانسه به خیابان های پاریس بازگشتند

به گزارش مجله فان پی سی، پس از لغو نسبی محدودیت های اجتماعی، جلیقه زرد ها در پاریس تظاهراتی موسوم به بهار سیاه برگزار کردند.

جلیقه زرد ها در فرانسه به خیابان های پاریس بازگشتند

به گزارش گروه سیاسی مجله فان پی سی از اسپوتنیک، پس از لغو نسبی محدودیت های اجتماعی در فرانسه در روز های اخیر که به دنبال شیوع کرونا در این کشور اعمال شده بود، جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه موسوم به جلیقه زردها، امروز دوباره به خیابان ها آمدند.

معترضان جلیقه زرد برای ادامه اعتراضات خود که از بیش از یک سال پیش آغاز شده است به خیابان های پاریس آمدند، اما این بار آن ها با معترضان بلوک سیاه متحد شده بودند تا تظاهراتی موسوم به بهار سیاه برگزار کنند.

این در حالیست که آخرین تجمع اعتراضی جلیقه زرد ها 15 مارس سال جاری میلادی برگزار شده بود که در آن تعدادی از معترضان از سوی پلیس فرانسه بازداشت شدند.

جنبش اعتراضی جلیقه زرد های فرانسه از 17 ماه نوامبر سال 2018 میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش اقتصادیات ثروتمندان آغاز شد، ولی به مرور مطالبات آن ها رو به افزایش است.

مجلس فرانسه در اثنای تظاهرات های گسترده مردمی در این کشور لایحه ضد خرابکاری دولت این کشور که با هدف تشدید برخورد با اقدامات به اصطلاح مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زرد ها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواهان استعفای او هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 204

به "جلیقه زرد ها در فرانسه به خیابان های پاریس بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیقه زرد ها در فرانسه به خیابان های پاریس بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید