بایدن قانون تشدید محدودیت بر علیه هواوی و زد تی ای را امضا کرد

به گزارش مجله فان پی سی، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه قانون تشدید محدودیت ها علیه دو شرکت چینی هواوی و زد تی ای را امضا کرد. علت این اقدام تهدیدات امنیتی این دو شرکت عنوان شده است.

بایدن قانون تشدید محدودیت بر علیه هواوی و زد تی ای را امضا کرد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، بر اساس مصوبه نو کنگره آمریکا شرکت های هواوی و زد تی ای تهدید امنیت ملی محسوب شده و حق دریافت مجوزهای تجهیزات نو از رگولاتورهای ایالات متحده را ندارند.

قانون مذکور که قانون تجهیزات ایمن نام دارد، تازه ترین تلاش دولت آمریکا برای مقابله با شرکت های مخابراتی چینی و شرکت های فناوری است که در تاریخ 28 اکتبر به اتفاق آرا به تصویب سنای آمریکا رسید. این قانون در ابتدای اکتبر با 420 رای موافق در برابر 4 رای مخالف به تصویب کنگره نیز رسیده بود.

امضای این قانون چند روز پیش از برگزاری نشست مجازی بایدن و شی جین پینگ، رهبر چین صورت گرفت. انتظار می رود این دیدار روز دوشنبه برگزار شود، زیرا تنش ها بر سر تجارت، حقوق بشر و فعالیت های نظامی بین دو کشور کماکان وجود دارد.

قانون نو، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا را ملزم می کند که دیگر هیچ درخواست مجوزی را از سوی هواوی و زد تی ای برای تجهیزاتی که خطر غیرقابل قبولی برای امنیت ملی امریکا ایجاد می کنند بررسی یا تأیید نکند. از سال 2018 تا به حال بیش از 3000 درخواست این چنینی از سوی هواوی ارائه شده است. با این مصوبه هواوی و زد تی ای دیگر قادر به ارائه خدمات از طریق شبکه های مخابراتی آمریکا نخواهند بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1062

به "بایدن قانون تشدید محدودیت بر علیه هواوی و زد تی ای را امضا کرد" امتیاز دهید

862 کاربر به "بایدن قانون تشدید محدودیت بر علیه هواوی و زد تی ای را امضا کرد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن قانون تشدید محدودیت بر علیه هواوی و زد تی ای را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید