باربادوس به طور کامل از بریتانیا استقلال یافت

به گزارش مجله فان پی سی، کشور باربادوس طی یک مراسم رسمی به عنوان یک جمهوری مستقل اعلام موجودیت کرد و ملکه الیزابت بریتانیا را از مقام ریاست بر دولت خود کنار گذاشت.

باربادوس به طور کامل از بریتانیا استقلال یافت

به گزارش خبرنگاران، شاهزاده چارلز ولیعهد بریتانیا به نمایندگی از مادرش الیزابت دوم، ملکه بریتانیا به باربادوس رفت و در مراسم تبدیل باربادوس به جمهوری شرکت کرد.

در این مراسم، ساندرا میسون رسما به عنوان رئیس جمهوری نو باربادوس سوگند یاد کرد.

ریانا خواننده و بازیگر مشهور باربادوسی نیز در این مراسم حضور داشت.

55 سال پس از کسب استقلال باربادوس از بریتانیا و 396 سال پس از همبستگی آن به عنوان بخشی از امپراتوری بریتانیا، شاهزاده چارلز گفت که به تصمیم دولت آن برای تبدیل به یک جمهوری احترام می گذارد، اما خرسند است که باربادوس بخشی از کشورهای مشترک المنافع باقی می ماند.

پسر ارشد الیزابت دوم گفت: ایجاد این جمهوری شروع نوی را ارائه می دهد، اما همچنین مرحله ای در یک زنجیره و نقطه عطفی در جاده طولانی است که نه تنها شما در آن سفر کرده اید، بلکه آن را ساخته اید. از تاریک ترین روزهای گذشته ما و قساوت هولناک برده داری که برای همیشه تاریخ ما را لکه دار می کند، مردم این جزیره راستا خود را با استعداد فوق العاده خودشان ساختند.

باربادوس در سال 1966 از بریتانیا جدا شد و اعلام استقلال کرد، اما همچنان الیزابت دوم را به عنوان رئیس کشور به رسمیت می شناخت. سرانجام در سپتامبر سال گذشته بود که ساندرا میسون گفت: زمان آن فرا رسیده است که گذشته استعماری خود را کاملا پشت سر بگذاریم.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1135

به "باربادوس به طور کامل از بریتانیا استقلال یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باربادوس به طور کامل از بریتانیا استقلال یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید