انجام جراحی های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا

به گزارش مجله فان پی سی، مهر/دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص انجام جراحی های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا هشدار داد.

انجام جراحی های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا

حمیدرضا فتحی، درباره اعمال زیبایی در شرایط کرونا، گفت: در کشور ما افرادی از گروه های مختلف پزشکی که آموزش های لازم را در زمینه جراحی زیبایی ندیده اند مبادرت به انجام جراحی های زیبایی می نمایند که این موضوع می تواند عواقب جبران ناپذیری برای بیماران به همراه داشته باشد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک اضافه نمود: این در حالی است که فقط حدود 350 نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کشور وجود دارد که همه این جراحان مطابق دستور العملهای صادره از سوی وزارت متبوع در شرایط همه گیری کرونا، تمام مراقبت های پیشگیری از ابتلاء به کرونا قبل، حین و بعد از اعمال جراحی را مدنظر قرار می دهند و پروتکل ها توسط آنها به صورت کامل رعایت می گردد.

دبیر انجمن فوق تخصصی جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: در حال حاضر فوق تخصص های جراحی پلاستیک، از انجام اعمال جراحی ترکیبی (چند عمل همزمان) و همچنین عمل های طولانی به شدت پرهیز می نمایند.

فتحی اظهار داشت: متأسفانه در حال حاضر افرادی با عنوان جراحی زیبایی اقدام به جراحی در سطح کشور می نمایند و نه تنها پروتکل های بهداشتی توسط آنها رعایت نمی گردد بلکه به دلیل اینکه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند و دوره های مربوطه در مدت زمان لازم را طی نکرده اند، جراحی آنها خطرآفرین است و مکرراً شاهد بروز صدمات جبران ناپذیری از سوی آنها هستیم.

وی ضمن هشدار در خصوص انجام جراحی های زیرزمینی در شرایط کرونایی، اظهار داشت: انجام جراحی های زیبایی در همه کشورهای جهان در شرایط کرونا افزایش یافته که دور کاری ها و در خانه ماندن از عوامل آن است، چرا که افراد دوره استراحت و بهبودی عمل را در منزل سپری می نمایند. البته شرایط در کشور ما متفاوت است و در ایران نه تنها افزایش نیافته بلکه کمتر هم شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 665

به "انجام جراحی های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام جراحی های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید