فیلم مولان چینی ها را ناامید کرد

به گزارش مجله فان پی سی، فروش فیلم مولان در سینماهای چین کمتر از حد انتظار دیزنی بوده و تعداد تماشاگران این فیلم اکشن- حماسی تا به امروز کم تر از نصف تماشاگران فیلم شیر شاه طی مدت زمان مشابه بوده است.

فیلم مولان چینی ها را ناامید کرد

دیزنی نشان داده علاقه بسیار زیادی به ساخت فیلم های لایو- اکشن دارد و تا به امروز داستان انیمیشن های علاءالدین، کتاب جنگل و دیو و دلبر را به این شکل باری دیگر به سینماها آورده است. سینمادوستان همیشه به لایو -اکشن ها روی خوش نشان داده اند و به همین خاطر در سال های اخیر بسیاری از انیمیشن های محبوب قدیمی در قالب یک فیلم سینمایی بازسازی و اکران شده اند. اما این طور که پیداست فیلم مولان نتوانسته چندان در گیشه چین پیروز ظاهر گردد و فروش نخستین هفته اکران این فیلم حدود 23 میلیون دلار بوده است که برای چنین فیلم پرهزینه ای ناامید کننده است. این در حالی است که سال گذشته فیلم شیر شاه طی 7 روز نخست اکرانش در چین پیروز شده بود به فروشی بالغ بر 45 میلیون دلار دست یابد.

پیش بینی می گردد فیلم مولان با فروش 45 تا 50 میلیون دلاری در چین به کار خود سرانجام دهد، یعنی فروشی حتی کمتر از فیلم علاءالدین. علاءالدین در سال 2019 طی مدت زمانش اکرانش در چین بیش از 53 میلیون دلار فروش داشت.

  • باکس آفیس هفته؛ مولان محبوب در آمریکا و منفور در چین

با توجه به گزارش اخیر دیزنی، فیلم لایو اکشن مولان طی هفته اول انتشارش در سرویس دیزنی پلاس پیروز شده 33 میلیون دلار فروش داشته باشد و با توجه به اینکه دیزنی قرار نیست از این رقم سهمی به سینماداران بدهد، عملکرد مولان در سرویس اختصاصی دیزنی را می توان راضی کننده دانست.

بی تردید همه گیری کرونا در شروع بی رمق مولان بی تأثیر نبوده است، اما این موضوع تنها علت کاهش استقبال سینمادوستان چینی از این فیلم نیست. اکران مولان در چین حدود یک هفته پس از پخش فیلم در سرویس دیزنی پلاس شروع شد، به همین خاطر بعضی از چینی ها به جای تماشای مولان بر پرده سینما در خانه هایشان و با نسخه های دزدی لایو-اکشن جدید دیزنی را تماشا کردند! همچنین به دنبال درگیری های سیاسی میان چین و آمریکا، دولت چین از تبلیغات گسترده فیلم مولان جلوگیری نموده و این عامل هم در رقم خوردن این فروش کمتر از انتظار بی تأثیر نبوده است.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 397

به "فیلم مولان چینی ها را ناامید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم مولان چینی ها را ناامید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید