فعال بودن صنعت گردشگری اولویت کمیسیون اقتصادی است

به گزارش مجله فان پی سی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فعال بودن بخش های مختلف صنعت گردشگری یکی از اولویت های کمیسیون اقصادی است.

فعال بودن صنعت گردشگری اولویت کمیسیون اقتصادی است

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان کرمان، محمدرضا پورابراهیمی سه شنبه 4 شهریورماه 1399 در آیین افتتاح متمرکز پروژه های گردشگری استان با اشاره به اینکه تحریم ها و شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور تأثیرگذار بوده است، اضافه کرد: خوشبختانه در زمینه اقتصاد گردشگری اتفاق های خوبی در حال رخ دادن است و سرمایه گذاران در این زمینه به خوبی ورود کرده اند.

او به ماندگاری ویروس کرونا اشاره کرد و اضافه کرد: باید خودمان را با این بیماری وفق دهیم و از شرایط به وجود آمده عبور کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: فعال بودن بخش های مختلف صنعت گردشگری یکی از الزامات اقتصاد کشور است و به نام یک مسئله مهم و اولویتدار در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرار گرفته است.

او با اشاره به اینکه ایجاد کارگروه تخصصی گردشگری در ساختار نو وزارت میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور دکتر مونسان به نام اولین وزیر باید در اولویت قرار گیرد، گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در بخش گردشگری استان وجود دارد، باید با برنامه ریزی دقیق به شرایط قبل برگردیم، هر چند با وجود بیماری کرونا کار بسیار دشواری است.

بیش از 1430 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای پروژه های گردشگری کرمان

فریدون فعالی مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کرمان در ادامه این مرنام اضافه کرد: به مناسبت هفته دولت 17 پروژه در حوزه گردشگری با اعتباری بالغ بر 1437 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

او اظهار کرد: سه هتل، دو مجتمع گردشگری و 12 واحد بوم گردی از جمله طرح های افتتاح شده هستند که برای 201 نفر اشتغال زایی ایجاد می کند.

فعالی اعلام نمود: در هفته دولت هم 10 اقامتگاه بوم گردی با اعتبار 67 میلیارد و 500 میلیون ریال در حوزه گردشگری استان کلنگ زنی می شود.

او شرح داد: مجموعاً 1640 میلیون ریال در بخش گردشگری استان هزینه می شود.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کرمان با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری استان اضافه کرد: طرح هایی همچون کاروانسرای وکیل، خانه های تاریخی و خانه حاج آقا علی رفسنجان با همکاری معاونت عمرانی استانداری، شهرداری، اوقاف و غیره به زودی وارد چرخه گردشگری استان می شوند.

او با بیان اینکه نقشه باستان شناسی استان در دست تهیه است، اعلام نمود: کرمان در زمینه پژوهش های باستان شناسی، به نام پایلوت انتخاب شده است.

فعالی با بیان اینکه کلید توسعه استان در بخش گردشگری است، گفت با توجه به اینکه این بخش در اسناد بالا دستی مورد توجه و حمایت قرار گرفته است، استان کرمان می تواند به نام قطب و مقصد گردشگری مطرح شود.

اشتغالزایی 44 نفر در مجتمع گردشگری و پذیرایی ابیت

فرزاد شاهینی مدیر مجتمع گردشگری و پذیرایی ابیت کرمان هم نام کرد: برای احداث این مجموعه گردشگری تا به امروز اعتباری بالغ بر 360 میلیارد ریال هزینه شده است که فاز دوم آن هم به زودی ساخته می شود.

او اضافه کرد: این مجموعه گردشگری در حال حاضر برای 44 نفر اشتغال ایجاد کرده است که با راه اندازی کامل آن حدود هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

شاهینی گفت: رستوران و مجموعه غذایی، تالار، آمفی تئاتر، دهکده گردشگری، آموزشگاه تخصصی گردشگری، آتلیه عکاسی و غیره از جمله قسمت های این مجموعه به تعداد می رود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 938

به "فعال بودن صنعت گردشگری اولویت کمیسیون اقتصادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال بودن صنعت گردشگری اولویت کمیسیون اقتصادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید