فضای ناامن برای مفسدان

به گزارش مجله فان پی سی، شهرداری تهران از ابتدا عزم جدی داشت تا با فساد مبارزه کند و در این رابطه اقداماتی صورت پذیرفت. بر همین اساس از انتخاب مدیران پاکدست آغاز کرد چرا که یکی از ویژگی های مدیرانی که انتخاب می شوند باید این باشد که با فساد مبارزه کنند.

فضای ناامن برای مفسدان

در دوره تازه مدیریت آقای دکتر زاکانی 97درصد مدیران از شهرداری انتخاب شد که مهم ترین ویژگی مدنظر علاوه بر تدین و تقوا این بود که ضدفساد باشند و توانایی انجام کار را داشته باشند چرا که معتقدیم اگر کسی توانایی انجام کار را نداشته باشد خواسته یا ناخواسته بستر فساد مهیا می شود.

همچنین تلاش شد تا بسترها را از بین ببریم. از روز اول کمیسیون مبارزه با فساد یا سلامت اداری را فعال کردیم و تلاش شد فرایندها را شناسایی کنیم. فرایندها شفاف و الکترونیکی شد که اقدامات خوبی در این خصوص و در سیستم شهرسازی انجام شد که در حال حاضر شفاف شده است.

در دوران گذشته نزدیک به 50طرح مشارکتی با افراد مختلف درنظر گرفته شد که همه آنها را مورد بررسی قرار دادیم تا اگر اموالی از مردم و شهرداری ضایع شده به مردم بازگردانیم. در این زمینه موفقیت های بزرگی حاصل شده است و در بسکمک از مواقع که حقوق شهرداری ضایع شده بود به شهر بازگشت داده شد که یکی از کارهای مهم در رابطه با فساد است.

شهرداری سعی دارد تا بستر فساد را از بین ببرد. در بسکمک از طرح های مشارکتی 2 ایراد اساسی داشتیم. یکی اینکه قراردادها فنی و با توجه به ابعاد حقوقی تنظیم نشده بود که خوشبختانه این بستر را با به کارگیری افراد مجرب حقوقی از بین بردیم و دیگر آنکه به افرادی که صلاحیت لازم از نظر مالی و توانایی نداشتند اجازه ندادیم در طرح های شهری مشارکت کنند. افرادی که صلاحیت مدیریت مالی و توان مدیریتی داشتند را شناسایی کردیم و دعوت به همکاری و مشارکت شدند.

همچنین معرفی افرادی که احیانا به صورت فردی و جمعی فساد می کردند به هیأت های تخلفات صورت گرفت و کلاس های توجیهی و آموزشی تشکیل شد تا فضای ناامنی برای مفسدین در شهرداری ایجاد کنیم و فضای آرامش و اطمینان برای افرادی که اهل فساد نبودند فراهم شد.

معتقدیم اگر بخواهیم در سیستم کارآمدی داشته باشیم باید سالم و سلامت کار خود را انجام دهیم.

در حوزه نیروی انسانی و بسترها تلاش می کنیم تا هر چه بیشتر فساد کاهش پیدا کند و اعتماد مردم بیشتر جلب شود. مردم هم باید در این رابطه به ما کمک کنند و بدانند که 137، بازرسی و حراست ما فعال است و آماده اند که هرگونه خلافی را دیدند گزارش دهند و در اسرع وقت با قدرت و قوت برخورد می شود.

در این دوره مواردی از فساد را خود شهردار محترم تهران کشف و برخورد کرد که نشان از عزم جدی مدیریت شهری تازه دارد. حرف ما این است که مردم به این باور برسند که شهرداری در خدمت مردم است و در پی این است که شهر را به خوبی برای آسایش، آرامش و نشاط مردم

اداره کند.

لطف الله فروزنده؛ معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1420

به "فضای ناامن برای مفسدان" امتیاز دهید

1 کاربر به "فضای ناامن برای مفسدان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای ناامن برای مفسدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید