سوریه، انفجار خودروی بمبگذاری شده در عفرین، تازه ترین تحرک نظامیان تروریست آمریکا

به گزارش مجله فان پی سی، منابع سوری از انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در شهر عفرین خبر دادند.

سوریه، انفجار خودروی بمبگذاری شده در عفرین، تازه ترین تحرک نظامیان تروریست آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العهد، شهر عفرین در حومه شمال غربی حلب در شمال سوریه شاهد انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده بود که در نتیجه آن سه نفر کشته شدند.

این شهر تحت سیطره نظامیان ارتش ترکیه و گروههای تروریستی مورد حمایت آنها قرار دارند.

سانا گزارش داد شهر عفرین و مناطقی که گروههای تروریستی در آن تحت فرمان نظام ترکیه فعالیت می نمایند، شاهد حالتی از هرج و مرج و از هم گسستگی امنیتی و درگیری میان گروههای تروریستی برای تقسیم نفوذ و سیطره بر مناطق و سلطه بر سرنوشت غیرنظامیان در این مناطق از زمان اشغال آن در مارس 2018 میلادی از سوی نیروهای ارتش ترکیه با همکاری گروههای تروریستی قرار گرفته است.

خبر دیگر اینکه اشغالگران آمریکایی دهها خودرو و زره پوش از رده خارج شده را از پایگاه های غیرقانونی خود در الجزیره سوریه به خاک عراق منتقل کردند.

منابع محلی در منطقه الجوادیه در حومه الحسکه به سانا گفتند ستونی از خودروهای نظامیان اشغالگر آمریکا شامل 150 خودروی نظامی و نفربر حامل زره پوش و تانکرها از رده خارج شده منطقه الجزیره سوریه را به شمال عراق به وسیله گذرگاه غیرقانونی الولید ترک کردند.

در طول ماههای گذشته نظامیان اشغالگر آمریکا صدها کامیون حامل سلاح و تجهیزات نظامی و لجستیکی را به وسیله گذرگاه های غیرقانونی وارد الحسکه کردند که هدف از این اقدامات تقویت حضور غیرقانونی خود در منطقه الجزیره سوریه و سرقت نفت و ثروتهای ملت سوریه با یاری شبه نظامیان قسد و دیگر گروههای مسلح مورد حمایت خود بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 392

به "سوریه، انفجار خودروی بمبگذاری شده در عفرین، تازه ترین تحرک نظامیان تروریست آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، انفجار خودروی بمبگذاری شده در عفرین، تازه ترین تحرک نظامیان تروریست آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید