فرایند کاهشی امیکرون از 2 هفته دیگر

به گزارش مجله فان پی سی، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اعلام این خبر که از هفته پیش تا به امروز، تعداد بیماران سرپایی افزایش نیافته اظهار امیدواری کرد؛ موج اُمیکرون از دو هفته دیگر، فرایند کاهشی داشته باشد.

فرایند کاهشی امیکرون از 2 هفته دیگر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران درباره آخرین شرایط اُمیکرون در کشور گفت: موج ششم از سه هفته پیش شروع شده و همچنان در تمامی کشور ادامه دارد. مبتلایان زیاد هستند، اما خوشبختانه تعداد بیماران بدحال کم است. سویه اُمیکرون در کشور غالب است، اما بعضی از بستری ها، بیمارانی هستند که درگیری ریوی دارند و درگیر سویه دلتا شده اند.

وی با اعلام این خبر که از هفته گذشته تعداد بیماران سرپایی به ثبات رسیده و افزایش بیمار نداشته ایم گفت: کاهش معنی داری نداشته ایم، اما پیش بینی می گردد تا دو هفته آینده به قله موج برسیم و فرایند کاهشی بیماری شروع گردد.

توکلی با تاکید بر نقش بسیار موثر واکسیناسیون در کاهش علامت کرونا گفت: افرادی که واکسن نزده اند به شدت درگیر بیماری شده اند. خانم باردار 32 ساله ای که واکسن نزده بود به سویه دلتا مبتلا شده و متاسفانه در هفته گذشته فوت کرد؛ بنابراین برخلاف بعضی تصورات، تاکید زیادی داریم که مادران باردار حتما واکسینه شوند.

وی بر خودمراقبتی تاکید نمود و گفت: افرادی که به بیماری مبتلا می شوند اگر علامت های خفیف دارند. در خانه قرنطینه شوند و با رژیم غذایی مناسب و استراحت، علامت درمانی نمایند. اگر بیمار طی 48 تا 72 ساعت دچار بدن درد، تب شدید و خستگی و کوفتگی شد باید به پزشک مراجعه کند. الزامی به تست در مراحل اولیه بیماری نیست، اما با صلاحدید پزشک باید تست هم انجام داد.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران از تعداد بالای بستری های استان تهران اطلاع داد و گفت: معمولا دو هفته پس از افزایش تعداد مراجعان سرپایی، تعداد بستری ها افزایش می یابد و دو هفته پس از آن هم تعداد فوتی ها بالا می رود. رعایت پروتکل ها، زدن دوماسک در محیط های بسته و اجتناب از حضور در جمع بیش از 15 نفر به ویژه در اماکن بسته توصیه می گردد.

وی گفت: هنوز گزارشی از ابتلاء به دلتاکرون نداشته ایم.

نادر توکلی با اشاره به اینکه اُمیکرون بیشتر درمان علامتی دارد تا اختصاصی، گفت: داروی تازه به پروتکل های درمانی اضافه نشده است.

توکلى، معاون درمان ستاد کرونای استان تهران در انتها انتها شیوع کرونا در اوایل سال 1401 را محتمل دانست و گفت: اگر مورد تازه پیش نیاید سال آینده آرام خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1205

به "فرایند کاهشی امیکرون از 2 هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند کاهشی امیکرون از 2 هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید