دولت و وزارت بهداشت حساسیت خود را نسبت به کرونا ازدست داده اند

به گزارش مجله فان پی سی، عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران خطاب به دولت و وزارت بهداشت تاکید نمود که شما حساسیت خود را نسبت به ابر بحران جهانی (کرونا) از دست داده اید؛ نه مردم.

دولت و وزارت بهداشت حساسیت خود را نسبت به کرونا ازدست داده اند

به گزارش گروه اجتماعی مجله فان پی سی، محمدرضا محبوب فر در رابطه با شرایط کرونا در پایتخت در برنامه صبح و مصاحبه گفت: متاسفانه 158 شهر کشور گرفتار موج سوم بیماری هستند و بسیاری از مراکز استان ها در شرایط سیاه به سر می برند.

وی در رادیو مصاحبه اضافه کرد: در تهران ظرفیت تخت های بیمارستانی تکمیل شده و تختی برای بیماران کرونایی در بیمارستان ها پیدا نمی گردد.

محبوب فر گفت: بسیاری از بیماران به منازل ارجاع داده می شوند و این زنگ خطری برای جامعه است.

وی اضافه کرد: همیشه اعلام می گردد حساسیت مردم نسبت به کرونا کاهش یافته و میزان رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی از 80 به 50 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در پاسخ به دولت و وزارت بهداشت و نیز کارشناسان پزشکی اعلام می کنم که حساسیت مردم نسبت به کرونا کاهش پیدا نکرده بلکه این دولتی ها و وزارت بهداشت و درمان هستند که حساسیت خود را نسبت به کرونا و این ابر بحران جهانی از دست داده اند.

محبوب فر دستیابی به ایمنی جمعی و پایدار را در کشور نیازمند رعایت پروتکل های بهداشتی تا 100درصد دانست و گفت: در 10 روز اخیر شاهد بعضی نوسانات ارزی در کشور بودیم و با توجه به اینکه کارشناسان و مسئولان حوزه کارگری و نمایندگان مجلس خط فقر را 10 میلیون تومان می دانند، اقلام بهداشتی که باید مورد استفاده قرار گیرد، بسیار گران است.

عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ادامه داد: قشر کارگر و حاشیه نشین از نظر دسترسی به اقلام بهداشتی مثل ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی نمایند، عاجز است.

محبوب فر در رادیو مصاحبه توضیح داد: تا زمانی که به مسائل مالی جامعه رسیدگی نگردد، کشور وارد فاز آرامش نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 400

به "دولت و وزارت بهداشت حساسیت خود را نسبت به کرونا ازدست داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت و وزارت بهداشت حساسیت خود را نسبت به کرونا ازدست داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید