حمله حقوق دانان به ترامپ در دفاع از توئیتر

به گزارش مجله فان پی سی، دستور اجرایی ترامپ بر ضد توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی با انتقاد تند بسیاری از حقوق دانان آمریکایی روبرو شده که معتقدند وی با این کار در حال سیاست گذاری غلطی است.

حمله حقوق دانان به ترامپ در دفاع از توئیتر

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ان بی سی نیوز، توئیتر در هفته گذشته برای دو توئیت ارسالی ترامپ از برچسب راستی آزمایی استفاده کرد تا تعیین گردد در خصوص صحت ادعاهای وی تردیدهایی وجود دارد. این امر به خشم ترامپ انجامید و وی در واکنش قوانین جدیدی را تصویب کرد که می تواند حتی منجر به تعطیلی شبکه های اجتماعی گردد.

بر اساس دستورالعمل ترامپ شبکه های اجتماعی مسئول مطالبی هستند که کاربران با استفاده از امکانات آنها منتشر می نمایند. این در حالی است که تا به حال خود ناشران مطالب مسئول پست های خود بودند. حقوق دان ها می گویند این تحول ممکن است باعث گردد تا مدیران شبکه های اجتماعی به طور مرتب به دادگاه احضار شوند و هزینه اداره شبکه های مذکور به علت درگیری های حقوقی تا بدان حد افزایش یابد که تداوم فعالیت فیس بوک،توئیتر، اینستگرام و غیره غیرمنطقی جلوه کند.

البته بسیاری از حقوق دانان آمریکایی هم معتقدند که نباید تصور کرد ترامپ با صدور دستورالعمل های اجرایی می تواند نقش کنگره را ایفا نماید. وضع قانون در صلاحیت کنگره و نه رئیس جمهور است و تصمیم وی تاثیر محدودی دارد و دادگاه ها و کنگره در برابر آن تسلیم نمی شوند.

حقوق دان ها می گویند در صورت تداوم فشارهای ترامپ شبکه های اجتماعی مجبور به سانسور گسترده دیدگاه های کاربران خود می شوند و همین امر باعث مهاجرت جدی کاربران و عدم اعتماد آنها به توئیتر،فیس بوک، اینستگرام و غیره می گردد. همچنین تهدیدات ترامپ برای جلوگیری از حذف دروغ پراکنی های وی، به دیگر حامیان او نیز جرات و جسارت انتشار مطالب دروغین را در شبکه های اجتماعی می دهد و این امر در فاصله چند ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ است تا بتواند افکار عمومی را فریب دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 208

به "حمله حقوق دانان به ترامپ در دفاع از توئیتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله حقوق دانان به ترامپ در دفاع از توئیتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید