بولتون گفت به ترامپ رای نمی دهد ممکن است بایدن رای او باشد، ترامپ تهدید مستقیم علیه جمهوریت است، آخرین سنگر حفظ آمریکا تک دوره ای بودن رئیس جمهور است

به گزارش مجله فان پی سی، جان بولتون در مصاحبه ای گفته است که به هیچکس رای نخواهد داد حتی ترامپ، اما برخی از رسانه های سخنان او را تحریف کرده و می گویند قرار است که این مشاور اخراج شده به ترامپ رای ندهد و به جای او به جو بایدن رای دهد!

بولتون گفت به ترامپ رای نمی دهد ممکن است بایدن رای او باشد، ترامپ تهدید مستقیم علیه جمهوریت است، آخرین سنگر حفظ آمریکا تک دوره ای بودن رئیس جمهور است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا، ریاست جمهوری ترامپ را برای این کشور خسارتی خطرناک دانست و گفت امیدوارم تاریخ، ترامپ را رئیس جمهوری یک دوره ای به خاطر بسپارد.

جان بولتون شامگاه یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری ای بی سی نیوز با محکوم کردن ریاست جمهوری دونالد ترامپ، اضافه کرد انتخابات 2020 آخرین سنگر برای محافظت از کشور در برابر او است.

وی ادامه داد: امیدوارم که (تاریخ) او را به عنوان رئیس جمهوری یک دوره ای به خاطر بسپارد تا کشور را به طرز جبران ناپذیری در مارپیچ نزولی فرو نبرد.

مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید اضافه کرد: فکر نمی کنم ترامپ یک جمهوریخواه محافظه کار باشد. من در ماه نوامبر نمی خواهم به او رای بدهم، مطمئنا به جو بایدن هم رای نخواهم داد. من می خواهم یک جمهوریخواه محافظه کار را برای رای دادن انتخاب کنم.

بولتون در مصاحبه خود پیش بینی کرد که پاسخ ترامپ آتشفشانی علیه او خواهد بود، گفت: این نکته معمولی برای دولت ترامپ است که وقتی با انتقاد روبرو می شوند، با موضوع انتقاد برخورد نمی کنند، آنها به شخص حمله می کنند که من کاملاً انتظار دارم و من را متعجب نمی کند.

وی درباره کتاب خود که قرار است به طور رسمی روز سه شنبه وارد بازار شود، هم اظهار کرد: رئیس جمهوری نگران آن نیست که دولت های خارجی این کتاب را می خوانند. او نگران مردم آمریکا است که این کتاب را می خوانند.

مشاور اخراج شده کاخ سفید با این ادعا که به عدم انتشار اطلاعات طبقه بندی شده آگاهی دارد، گفت: با این حال، مردم این کشور حق دارند که واقعیت را بشنوند.

بولتون، حمایت خود از ترامپ را در انتخابات 2016 اشتباه خواند و اضافه کرد: من فرصت های این انتخاب را برای یک تصمیم گیری منسجم، منطقی، سیستمی، دارای فرایند تصمیم گیری برای پیشبرد منافع آمریکا بیش از حد برآورد کردم.

وی با اشاره به 17 ماه حضور خود در کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی، ادامه داد: معلوم شد که درست نبود.

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید درباره استیضاح ترامپ در مجلس کنندگان هم گفت: من فکر نمی کردم که دموکرات ها خرد و فهم سیاسی یا توانایی تغییر داشته باشند، آنها به دنبال این بودند که پایگاه انتخاباتی خود را مطمئن سازند و بگویند که ما دونالد ترامپ را استیضاح کردیم.

بولتون گفت: این رفتار تقریبا بد و تا حدودی به نفع ترامپ است. اکنون متعهد هستم به مردم آمریکا بگویم آنچه که در کاخ سفید می گذرد و مقامات آنها چه می کنند.

وی درباره دلیل حضور نیافتن در سنا برای ادای شهادت در پرونده استیضاح ترامپ یادآور شد: در تعهد من نیست که به دموکرات ها برای خارج شدن از مشکلشان کمک کنم. تحلیل من این بود که برای ادای شهادت آماده شدم.

مشاور پیشین ترامپ در امور امنیت ملی اضافه کرد: اکنون فکر می کنم زمان بهتری برای گفتن این داستان است چرا که مردم آمریکا می توانند به متن مهم ترین تصمیم سیاسی نگاه کنند که ما در هر چهار سال به عنوان یک ملت اتخاذ می کنیم.

بولتون ادامه داد: ذهن ها در کنگره درگیر شده بودند و احساس من این بود که در بین هرج و مرجی که ایجاد شده بود، این می آمد و آن می رفت و هیچ کسی به آن توجه نمی کرد.

وی اضافه کرد: دفاع از رئیس جمهوری این بود که او به طور کلی نسبت به فساد در اوکراین اهمیت می دهد و این فقط در ذهنش بود به گونه ای که کاملا مزخرف است. دولت اوکراین هم این را به طور کامل فهمید.

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه ترامپ با استفاده از منابع دولت فدرال (درباره اوکراین) تحقیق و تفحص کرد، گفت خودش در 20 اوت شنید که ترامپ به طور مستقیم ارسال کمک ها را به انجام این تحقیقات منوط کرد.

ترامپ خواهان تحقیق دولت اوکراین از پرونده هانتر بایدن فرزند جو بایدن رقیب انتخاباتی خود شده بود هرچند که در ژانویه با انتشار پیام توئیتری نوشت: هرگز به بولتون نگفتم که ارسال کمک به اوکراین با تحقیقات درباره دموکرات ها شامل بایدن ها گره خورده است.

با این حال، بولتون گفت که ترامپ دروغ می گوید و البته این برای نخستین بار نیست.

وی با اشاره به اینکه در نهایت کمک های اوکراین آزاد شد، اظهار کرد: این اقدامات ترامپ بخشی از الگوی رفتار بزرگتری است که او روابط شخصی و منافع سیاسی خود را بالاتر از اولویت های امنیت ملی کشور قرار داده است.

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید درباره ارتباط ترامپ با سران کشورهای دیگر یادآور شد رئیس جمهوری چین، روسیه و ترکیه، استاد هنر تماس با ترامپ بودند.

مطابق اظهارات بولتون، رجب طیب اردوغان خواست تا در مساله هالک بانک مداخله کند که با اتهام جنایی برای نقض تحریم آمریکا علیه ایران روبرو شده بود.

وی اظهار کرد یکبار رئیس جمهوری به اردوغان گفت ببینید، دادستان نیویورک در طرف اوباما است. صبر کنید تا من افراد خود را وارد کنم و سپس به آن می پردازیم. من هرگز مشابه چنین چیزی را از هیچ رئیس جمهوری نشنیده ام.

مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ در پاسخ به این سوال که منتقدان می گویند این کتاب موقعیت ترامپ را در صحنه جهانی تضعیف می کند، اظهار کرد: من چیزی نمی گویم که ولادیمیر پوتین پیش از این نمی داند. این کتاب به مردم آمریکا چیزی می گوید که ممکن است از آن آگاه نباشند.

بولتون مدعی شد کره شمالی و شاید ایران، چین و همچنین روسیه فکر می کنند اگر آنها ترامپ را از مشاورانش جداکنند، می توانند با او به توافق برسند. آنها او را همچون کسی می بینند که به طور اساسی از سبک-سنگین کردن آنچه می سازد، آگاه نیست.

وی اضافه کرد: حرکت به سمت ایجاد یک توافق، تصویر ترامپ را به عنوان معامله گر جلا می دهد و از او در انتخاب مجدد حمایت می کند که خطرناک بود.

مشاور اخراج شده کاخ سفید درباره شخصیت فردی ترامپ هم اینگونه گفت که هیچ مبنای منسجم، استراتژی، فلسفه وجود ندارد و تصمیم گیری ها با روشی بسیار پراکنده، به خصوص در زمینه کشتار احتمالی یا سیاست امنیتی اتخاذ می شود. این یک خطر برای جمهوری است.

بالاخره بولتون به چه کسی رای می دهد؟

مشاور اسبق ترامپ در حالی به شبکه ای بی سی نیوز گفته است که به ترامپ و بایدن رای نخواد داد که روزنامه دیلی تلگراف عصر یکشنبه گزارش داد که مشاور امنیت ملی پیشین دولت ترامپ که همواره یک جمهوری خواه بوده است، قصد دارد در انتخابات به جو بایدن رای بدهد، نه ترامپ اما سخنگوی بولتون در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان ادعای این روزنامه را غلط دانست.

سارا تینسلی، سخنگوی بولتون گفت: این اظهارات صحت ندارد. این مقام هرگز نگفته است که قصد دارد به جو بایدن رای بدهد. از روزنامه تلگراف خواسته ایم تا این گزارش را تصحیح کند. او نه قصد دارد به ترامپ رای بدهد و نه بایدن.

گرچه تلگراف در مطلب خود گزارش داده است که بولتون به جو بایدن، نامزد دموکرات ها و معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا رای می دهد اما در سخنان مستقیم او چنین صحبتی دیده نمی شود.

بولتون در مصاحبه با تلگراف که یکشنبه منتشر شد، گفت: سال 2016 به ترامپ در مقابل هیلاری کلینتون رای دادم. اکنون که این رئیس جمهوری را از نزدیک دیده ام، نمی توانم دیگر چنین کاری کنم. نگرانی من برای کشوم است و او کننده انگیزه جمهوری خواهان نیست که من بخواهم از او حمایت کنم.

در مصاحبه ای که برای تبلیغ کتاب بولتون تحت عنوان اتاقی که در آن رخ داد بود، تلگراف گزارش داد که بولتون تاکید دارد که رای دادن به بایدن خیانت به ریشه های حزب جمهوری خواه نیست زیرا او گفته که باور ندارد که ترامپ کننده حزب جمهوری خواه باشد.

روز یکشنبه کمپین ترامپ هم به مصاحبه بولتون که گفته بود دونالد ترامپ را برای بار دوم به ریاست جمهوری انتخاب نمی کند، واکنش نشان داد. تیم مورتاگ، مدیر ارتباطات کمپین ترامپ در بیانیه ای به سی ان ان گفت: جان بولتون تمایل خودش به دروغگویی و افشای اطلاعات محرمانه به منظور فروش کتاب هایش را نشان داده است. همانطور که جورج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا درباره او گفته است، او هیچ اعتباری ندارد.

این مصاحبه ها در آستانه آغاز فروش کتاب جدید جان بولتون در روز سه شنبه اجرا شده است. کتاب بولتون، مشاهدات او را از دوره 17 ماهه حضورش در دولت دونالد ترامپ بیان می کند. براساس گزارش ها، بولتون در این کتاب تصویری از ترامپ ارائه داده که تصمیماتش براساس پیروزی دوباره او در انتخابات ریاست جمهوری گرفته می شود.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 248

به "بولتون گفت به ترامپ رای نمی دهد ممکن است بایدن رای او باشد، ترامپ تهدید مستقیم علیه جمهوریت است، آخرین سنگر حفظ آمریکا تک دوره ای بودن رئیس جمهور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون گفت به ترامپ رای نمی دهد ممکن است بایدن رای او باشد، ترامپ تهدید مستقیم علیه جمهوریت است، آخرین سنگر حفظ آمریکا تک دوره ای بودن رئیس جمهور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید