جنگ یمن، بازار فروش سلاح آمریکا و اروپاست ، عملیات تلافی جویانه نتیجه می دهد

به گزارش مجله فان پی سی، سخنگوی انصارالله یمن به دلایل شروع عملیات آزادسازی استان مأرب، مواضع آمریکا و کشورهای اروپایی در قبال جنگ یمن و راه کار برون رفت از این جنگ پرداخت.

جنگ یمن، بازار فروش سلاح آمریکا و اروپاست ، عملیات تلافی جویانه نتیجه می دهد

با ما سفر کنید و با هزینه سفر به اروپا چقدر است از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره نماینده یمن در مذاکرات گفت که آمریکا، انگلیس و کشورهای مشارکت نماینده در جنگ علیه یمن از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن ناراحت هستند.

وی اضافه کرد: ناراحتی از نبرد در جبهه مأرب به این دلیل است که پیشروی ارتش و کمیته های مردمی در هر جبهه ای ناراحتی آمریکا، بریتانیا و کشورهای مشارکت نماینده در حمله به یمن را در پی دارد.

عبدالسلام گفت که کوشش های سیاسی در کنار اقدامات نظامی، اجتماعی و انسانی دولت نجات ملی یمن باعث شد که دستاورهای خوبی محقق شود و ثابت کند که صنعاء به دنبال صلح در یمن است.

سخنگوی انصارالله یمن درباره چرایی عدم پیشرفت در پرونده سیاسی یمن نیز گفت: علت عدم پیشرفت در این پرونده به این برمی شود که کشوهای مهاجم در بعد میدانی و نظامی شکست خوردند و کوشش های آن ها برای تحمیل راهکار های سیاسی از این جهت است که آنچه را که در میدان و نبرد از دست داده اند، با سیاست به دست بیاورند.

نگاه آمریکا و اروپا به جنگ یمن؛ بازاری برای فروش سلاح است

وی اضافه کرد: گره هایی که در پرونده سیاسی [یمن] وجود دارد، نه تنها به عدم وجود توجه واقعی به مسئله آتش بس و انتها محاصره یمن از سوی کشورهای متجاوز مربوط می شود بلکه آن ها کوشش دارند زمان را خریده و توافق ها را زیر پا بگذارند.

رئیس هیأت مذاکره نماینده دولت نجات ملی یمن در مورد مواضع کشورهایی مانند آمریکا در قبال جنگ یمن نیز گفت: موضع آمریکا، انگلیس، فرانسه و سایر کشورها به چشم انداز آن ها از جنگ یمن مرتبط است و آن اینکه جنگ یمن بازاری برای فروش سلاح است.

نبرد مأرب و چرایی عملیات ارتش در این استان مرکزی

محمد عبدالسلام در گفت وگو ویژه با شبکه المسیره درباره درگیری های نزدیک به دو ماه اخیر در استان مأرب نیز گفت که این منطقه از ابتدای جنگ علیه یمن (1394) منطقه نظامی بود و از این استان بود که متجاوزان استان های صنعاء (پایتخت و غرب مأرب)، جوف (شمال مأرب) و البیضاء (جنوب غربی مأرب) را هدف قرار دادند.

او اضافه کرد: نبرد مأرب به این دلیل شروع شد که در این استان نیروهای خارجی و عناصر تکفیری وجود داشت و این منطقه به مرکز عملیاتی عظیم برای هدف قرار دادن مناطق مجاور تبدیل شده بود.

آمریکای اوباما، ترامپ و بایدن یکی است

این مقام یمنی در ادامه به تغییر دولت ها در آمریکا اشاره نمود و گفت که موضع آمریکا از زمان باراک اوباما و دونالد ترامپ، رؤسای جمهور سابق آمریکا تغییری نداشته و آمریکای امروز نیز از کشورهای متجاوز مانند عربستان سعودی حمایت نموده و حتی در این جنگ مشارکت دارد و آمریکا صرفاً روش خود را تغییر می دهد.

راه برون رفت از بحران یمن، حمله به کشورهای متجاوز است

سخنگوی انصارالله یمن در ادامه گفت که مذاکرات و طرح های ادعایی متجاوزان به صلح در یمن ختم نمی شود. او گفت: عملیات های تلافی جویانه علیه دشمنان و هدف قرار دادن کشورهای متجاوز به یمن در رسیدن به راهکار سیاسی تأثیر خواهد داشت.

عبدالسلام از وجود تماس با آمریکایی ها از طریق سلطنت عمان اطلاع داد و گفت که مسقط این پیغام ها را بین صنعاء و واشنگتن رد و بدل می نماید.

او گفت: ما مسئله ای در ملاقات مستقیم با آمریکایی ها نداریم؛ چرا که آن ها از نظر ما کسانی هستند که جنگ علیه ما را فرماندهی می نمایند ولی ما در این باره احتیاط هایی داریم.

بیش از دو ماه است که ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان نفت خیز مأرب عملیات های موفقی داشته و همین مسئله باعث شده است آمریکا، عربستان سعودی و سازمان ملل از لزوم آتش بس در یمن سخن بگویند. ریاض این هفته پیشنهاد آتش بس فراگیر به همراه مشوق هایی برای دولت نجات ملی داد که به دلیل حملات روزانه و عدم لغو محاصره هفت ساله رد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 734

به "جنگ یمن، بازار فروش سلاح آمریکا و اروپاست ، عملیات تلافی جویانه نتیجه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ یمن، بازار فروش سلاح آمریکا و اروپاست ، عملیات تلافی جویانه نتیجه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید