کوشش همتی برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول

به گزارش مجله فان پی سی، رئیس کل بانک مرکزی نوشت: کوشش برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول به عنوان حق قانونی و قطعی ایران و پیگیری آزادسازی منابع ارزی بانک مرکزی ایران که به ناحق و با اعمال فشار دولت آمریکا مسدود شده، ادامه دارد.

کوشش همتی برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول

به گزارش گروه اقتصادی مجله فان پی سی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تامین منابع ارزی مورد احتیاج کشور نوشت: این روزها، زندگی اقتصادی مردم تحت فشار تحریم های ظالمانه و همه جانبه و شیوع ویروس کرونا، احتیاجمند پشتیبانی و کوشش جدی و فوری مسئولان است.

بانک مرکزی، در ادامه رویکرد فعال و کوشش های خود با همراهی و پشتیبانی وزیر محترم امور خارجه، تمام توان و همت خودش را صرف تأمین منابع ارزی مورد احتیاج کشورمان، از محل منابع متعلق به ایران، برای تدارک دارو، تجهیزات پزشکی و انسان محبت آمیز کرده و به کوشش های خود دامه خواهد داد.

کوشش برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول به عنوان حق قانونی و قطعی ایران و پیگیری آزادسازی منابع ارزی بانک مرکزی ایران که به ناحق و با اعمال فشار دولت آمریکا مسدود شده است، همگی در این راستا است.

بحمدالله، پیگیری ها در هر دو مورد تا به امروز فرایند مثبتی داشته است. در خصوص تبلیغات برای وارونه نشان دادن کوشش های ایران برای استفاده از حقوق و منابع مسدود خودش برای تأمین احتیاج های دارویی و تجهیزات پزشکی مورد احتیاج مردم و این ادعا که ایران در کوشش برای دسترسی به پول نقد است! نه دارو و تجهیزات پزشکی! بایستی شرح بدهم که کوشش ما صرفاً در جهت برداشتن محدودیت ها برای انتقال منابع ارزی بانک مرکزی، برای تداوم تأمین دارو و تجهیزات برای مقابله با این بیماری عالم گیر است.

همه می دانند که شرایط خطیر کنونی ایجاب می نماید که کشور ها در مبارزه جهانی با این معضل در تامین احتیاج های ضروری و انسان محبت آمیز خود با محدودیتی روبرو نباشند.

مطمئناً بانک مرکزی، تمامی کوشش خود را در جهت گشایش های بیشتر در برطرف مسائل و تأمین احتیاج های مردم انجام خواهد داد، همان طور که قبل از شیوع کرونا، جهت روبه بهبود در رشد اقتصادى و تورم را بدون استفاده از منابع مسدود شده، به خوبی شکل داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 85

به "کوشش همتی برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش همتی برای دسترسی به تأمین اقتصادی سریع از صندوق بین المللی پول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید