برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند

به گزارش مجله فان پی سی، وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی از جوانان خواست برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا یاری نمایند.

برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند

به گزارش ،محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیغامی به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، از جوانان خواست برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک نمایند،متن کامل پیغام محمد شریعتمداری به توضیح زیر است:

جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما کمک نمایند.

در ایامی سخت و سخت که نه تنها ایرانیان بلکه همه مردم دنیا درگیر مبارزه ای سخت و سخت با ویروسی منحوس کرونا هستند، فرا رسیدن روز جوان را به همه جوانان ایران زمین تبریک می گویم. واقعیت این است که طرح شعارگونه موضوع جوانان در همه این سال ها آنقدر تکرارشده که هرگونه سخن گفتن پیرامون این موضوع را سخت و سخت کرده است.

اما به عنوان مسئولی که در طول 15 ماه فعالیتش در وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی، سن مدیریت عالی در این وزارتخانه بیش از 10 سال کاهش یافته است و مجموعه ای از مدیران جوان ِکاربلد و با دانش در سطوح عالی مدیریتی آن به کارگمارده شده اند باید شهادت بدهم که حضور این مدیران جوان سبب شده است مدلی از مدیریت شفاف، کارآمد، خلاق و پیگیر اراِئه گردد که خروجی آن منتفع شدن جامعه و نظام از اداره بهتر، موثرتر امور اجرایی کشور دربخشی است که مسئولیت آن امروز با جوانان عزیزمان است.

باور دارم که ایران اسلامی برای عبور از مسائل، چالش ها و سرعت بخشیدن به فرایند رشد و پیشرفت و عدالت، راهی جز اعتماد به جوانان در سطوح بالای مدیریتی و تصمیم گیری ندارد، که تجربه و شواهد قطعی به ما می گوید هرگاه جوانان بودند ما از بحران ها با کمترین هزینه عبور کردیم.

بارزترین و نزدیکترین شاهد این ادعا پس از دفاع مقدس، نقش آفرینی غرور آفرین جوانان این مرز و بوم در راه در هم شکستن بحران ناشی از شیوع ویروس کروناست. امروز جوانانی دانشمند و کاردان، نوعدوست و عاشق هموطنان، میهن دوست، مومن، آرمان گرا، مسئولیت شناس، فداکار و البته بی نام و بی ادعا در در کنار اساتیدی مجرب در صف اول مبارزه با بحران کرونا هستند.

و، اما نکته آخر اینکه، پاندومی کرونا مانند سایر بیماری های فراگیر در ادوار تاریخ، فقرا را هم سریعتر و هم شدیدتر هدف قرار داده است. واقعیت هم این است که بیماری های فراگیر و فقر اثرات متقابلی بر هم دارند. هم بیماری باعث تشدید فقر می گردد و هم فقر باعث شیوع بیشتر و گستردگی شدیدتر بیماری. در این شرایط به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید با یک شناخت دقیق و واقع بینانه از مساله ای که با آن روبرو هستیم به سمت تدوین راه حل های حمایت اجتماعی از فقرا و اقشار کم درآمد پیش برویم از همه جوانان کارشناس و متخصص ِ در داخل و خارج از کشور درخواست می کنم با ارسال دیدگاه ها، پیشنهاد ها و حتی نقد های خود ما را در تدوین سازوکار های حمایت اجتماعی کمک دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 109

به "برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید