5 دلیل که شرک بهترین شخصیت کارتونی دریم ورکز است (و 5 ویژگی بد او)

به گزارش مجله فان پی سی، شرک یکی از محبوب ترین شخصیت های تاریخ انیمیشن است، اما او هم کاملا بی عیب و نقص نیست. در ادامه بخشی از بهترین و بدترین ویژگی های او را معرفی می کنیم.

5 دلیل که شرک بهترین شخصیت کارتونی دریم ورکز است (و 5 ویژگی بد او)

شرک یک انیمیشن کلاسیک محصول دریم ورکز است و به عنوان یکی از بهترین فیلم های انیمیشن در کنار بهترین های دیزنی حضور دارد. این مجموعه درس های زیادی به طرفداران خود داد، مخصوصا وقتی صحبت از شخصیت شرک (مایک مایرز) می شود. فراتر از مضامین خنده دار و ماجراجویی، شرک دیوی بود که واقعیت خودش را پذیرفته بود.

شرک بدخلقی خاص خود را داشت و همیشه بهترین تصمیمات را نمی گرفت، که باعث می شد شخصیت های دیگر هم از این موضوع رنج ببرند. خیلی ها شرک را به خاطر برخوردش با الاغ (ادی مورفی) مسخره می کردند. اما دیو سبز غول پیکر دارای خصوصیاتی است که او را به یکی از واقع بین ترین و بهترین شخصیت های دریم ورکس تبدیل کرده است. آن چه در ادامه می خوانید لیستی از بهترین و بدترین لحظات شرک را معرفی می کند.

10. بهترین: او خودش را به خاطر آنچه که بود دوست داشت

یکی از بهترین ویژگی های شرک این است که از آنچه بود رضایت کامل داشت. دیو بودن آسان نیست، چون بیشتر آدم ها از او متنفر بودند. و موجودات جادویی دیگر از او وحشت داشتند. طرفداران از این که شرک می تواند مردم شهر را بترساند، لذت می بردند.

شرک از اینکه در خانه باتلاقی خود زندگی می کند راضی است. با این که می داند بدخو و بدبو است، اما بدون قضاوت خودش را می پذیرد و هنگام ازدواج با فیونا (کامرون دیاز)، سعی نمی کند رفتارهای دیوگونه خود را تغییر دهد.

9. بدترین: او در ابتدا فقط به خود اهمیت می داد

با این که ممکن است شرک زندگی خود را به عنوان یک دیو بزرگ دوست داشته باشد، اما اول فقط به فکر خودش است. شرک تا قبل از این که بفهمد موجودات افسانه ای دیگری در باتلاق او زندگی می کنند، زندگی مسالمت آمیزی داشت.

او فقط به دنبال فارکواد و فیونا می رود زیرا فارکواد قول داده است که سند زمینش را به او بدهد. در طول قسمت های دیگر هم تصمیمات شرک اغلب براساس خواسته های خود او بود.

8. بهترین: او درست را از غلط تشخیص می دهد

شرک می تواند پست و خودخواه باشد، اما حداقل درست و غلط را به خوبی تشخیص می دهد. در قسمت اول، شرک می داند ازدواج فیونا با فارکواد اشتباه است، زیرا فارکواد، فیونا را فقط به دلایل خودخواهانه می خواهد و او را بدبخت خواهد کرد.

در قسمت دوم، شرک پدر فیونا را به خاطر زندانی کردن فیونا در برج مورد تمسخر قرار می دهد و می گوید درست نیست دخترش را زندانی کند فقط برای این که شاهزاده ای او را پیدا کند. شرک در جستجوی شخصی برای تصاحب تاج و تخت است و به دنبال آرتور پندراگون (جاستین تیمبرلیک) می رود.

7. بدترین: او فیونا را به خاطر آن چه اشتباه شنید رد می کند

شرک وقتی با فیونا به قلمرو پادشاهی سفر می کند تا با فارکواد ازدواج کند، خود را عاشق او می بیند. شب قبل از سفر آخر، شرک جرات پیدا می کند که به احساسات خود اعتراف کند. در همان زمان، الاغ نفرین فیونا را کشف می کند. هنگامی که الاغ و فیونا صحبت می کنند، فیونا توضیح می دهد که هیچ کس هرگز نمی تواند یک دیو را دوست داشته باشد.

شرک تمام حرف های او را می شنود و ابتدا فکر می کند فیونا در مورد او صحبت می کند و روز بعد با قلبی شکسته فیونا را رسانده و به فارکواد واگذار می کند.

6. بهترین: او به هر حال عاشق فیونا شد

خیلی ها تصور نمی کردند که شرک در سفر با فیونا نزد فارکوآد عشق خود را پیدا کند. شرک ابتدا فیونا را یک شاهزاده خانم با رویاهای غیر واقعی می دید. در طول راه، فیونا ثابت کرد که شخصیت بدی دارد. به هرحال، شرک با این که می دانست فیونا یک انسان عادی است، عاشق او شد.

شرک هرگز برای بار دوم به اختلافات خودشان فکر نکرد. او حاضر بود همه این ها را به خطر بیندازد تا ازدواج فیونا با فارکواد متوقف شود. وقتی متوجه شد که فیونا را نفرین کرده اند، این موضوع هیچ اهمیتی برای او نداشت.

5.بدترین: او اعتقاد داشت که فیونا همسری عادی می خواهد

شرک 2 طرفداران را نسبت به شرک دلسوز کرده بود. بعد از ماه عسل، شرک و فیونا به قلمرو پادشاهی برمی گردند و پدر و مادر فیونا را با این واقعیت که هر دوی آن ها دیو هستند شوکه می کنند. شرک در طول اقامت خود متوجه می شود که انتظارات فیونا با آن چه اکنون دارد مطابقت ندارد. او دفترچه خاطرات فیونا را می خواند، که در مورد خانم چارمینگ شدن نوشته است.

او در تلاش است تا چیزی را که فیونا همیشه آرزویش را داشته به او بدهد، پس مخفیانه وارد کارخانه معجون سازی پری مادربزرگ (جنیفر ساندرز) می شود. شرک از معجون تا ابد راضی بودن استفاده می کند تا او را به انسانی فوق العاده زیبا تبدیل کند. او معتقد است که این کار او را به اندازه کافی برای فیونا جذاب می کند، اما درعوض، منجر به فاجعه بزرگی شد.

4. بهترین: او همیشه افرادی را که برایش مهم بودند، نجات می داد

ناگفته نماند که شرک قهرمان گونه خودش است. علی رغم علایق بد، همیشه به دنبال کمک به نزدیک ترین افراد به خودش است. در ابتدا، شرک مجبور شد ازدواج فیونا را با فارکواد متوقف کند. بعدا، مجبور شد فیونا را از چنگ چارمینگ (روپرت اورت)، که وانمود می کرد شرک است نجات دهد.

شرک بارها مجبور شد اطمینان حاصل کند که الاغ نمرده یا آسیب جدی ندیده است. به راحتی می توان گفت، نه فقط برای فیونا، بلکه برای همه افراد دیگر، شرک به شوالیه ای درخشان تبدیل شد.

3. بدترین: وقتی که با رامپل استیلت اسکین قرارداد امضا کرد

شرک برای همیشه (Shrek Forever After)، از شخصیت افسانه ای معروف، رامپل استیلت اسکین (والت دورن)، به عنوان شرور اصلی خود استفاده کرد، و شرک یکی از بدترین تصمیماتش را درباره او می گیرد. رامپل وانمود می کند که توسط شرک نجات یافته و با شرک معامله ای می کند. این معامله شامل یک روز از دیو بودنش در ازای یک روز از کودکی او است.

شرک با ناامیدی از زندگی خود و برای این که دیگر دیو نباشد قرارداد را امضا می کند. این تصمیم تبدیل به بدترین اشتباه شرک می شود و فریب رامپل را می خورد.

2. بهترین: او فهمید چه اهمیتی دارد

شرک به آن چه مردم در ابتدای داستان در مورد او می گفتند کاملا اعتقاد داشت. او دیو بودن خود را دوست داشت و وقتی مردم او را هیولا می خواندند، این را باور داشت و ناراحت نمی شد. در قسمت سوم، شرک آرتور را نصیحت می کند. او شروع به نادیده دریافت حرف های مردم در مورد خودش کرد. تنها چیزی که اهمیت داشت این بود که خود و ارزش خود را چگونه می دید.

در فیلم شرک برای همیشه، شرک تا حدودی در بازگشت به واقعیت خود شکست می خورد و هنگامی که ناپدید می شود، می فهمد واقعا چه اهمیتی برای بقیه دارد. با وجود شکست خوردن، به فیونا می گوید بهترین بخش زندگی اش این بود که دوباره عاشق او شد.

1. بدترین: او به زندگی خانوادگی و دیو بودن شک داشت

در شرک برای همیشه، شرک در زندگی جدید به عنوان مرد خانواده، به ته خط می رسد. شک و تردید او برای بچه دار شدن، پدر شدن و این که دیگر یک دیو ترسناک نبود، بدترین اشتباه او بود. شرک در مهمانی تولد سه قلوهای خود، از گریه و شلوغی و دردسر بچه ها خشمگین می شود.

این باعث می شود شرک با عصبانیت در اتاق فریاد بزند. وقتی بچه هایش شروع به گریه می کنند، فیونا با ناامیدی به او نگاه می کند. شرک به شدت عصبانی شده و تقریبا از زندگی جدیدش پشیمان می شود. در واقع آرزو می کند سکوت و آرامشی را که وقتی یک دیو ترسناک بود و تنها در باتلاق زندگی می کرد، داشته باشد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 852

به "5 دلیل که شرک بهترین شخصیت کارتونی دریم ورکز است (و 5 ویژگی بد او)" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 دلیل که شرک بهترین شخصیت کارتونی دریم ورکز است (و 5 ویژگی بد او)" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 دلیل که شرک بهترین شخصیت کارتونی دریم ورکز است (و 5 ویژگی بد او)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید