کشف یک مقبره باستانی مهم در مصر

به گزارش مجله فان پی سی، کاوش باستان شناسی در محوطه تاریخی سقاره در مصر به کشف یک مقبره باستانی دیگر منجر شد.

کشف یک مقبره باستانی مهم در مصر

ایسنا: انشنت اوریجینز، سقاره، دهکده باستانی واقع در منطقه جیزه که برای مقبره های بزرگ فرعون های مصر معروفیت دارد، سال ها به عنوان گورستان سلطنتی ممفیس مرکز مصر باستان مورد استفاده قرار می گرفت. از زمانی که کاوش های باستان شناسی از دهه 70 میلادی در سقاره آغاز شد، با گذشت زمان اهمیت این مکان به دلیل نقش پررنگی که در ارائه اطلاعات درباره تاریخچه مصر باستان دارد، افزایش یافت. حالا باستان شناسان اظهار داشته اند در نتیجه یک پروژه اکتشافی که به همت دانشگاه قاهره صورت گرفته است، پیروز شده اند فضای داخلی یک مقبره باستانی در گورستان سقاره را که در نزدیکی اهرام ثلاثه قرار گرفته است کشف کنند.

با توجه به بیانیه ای که از طریق وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر منتشر شده است، این مقبره به یک مقام بسیار مهم به نام Ptahemwia تعلق دارد که به رامسس دوم خدمت می کرد. رامسس دوم بین سال های 1279 تا 1213 پیش از میلاد حکومت می کرد.

مصطفی وزیری دبیر شورای عالی آثار باستانی مصر در مورد این اکتشاف اظهار داشت: این مقبره به دلیل مقام صاحب آن اهمیت بسیار بالایی دارد. صاحب این مقبره یک کاتب سلطنتی، رئیس خزانه داری، ناظر ارشد اموال فرعون و مسوول پیشکش هایی که به معبد رامسس دوم اهدا می شدند بود.

به گفته سرپرست این پروژه اکتشافی، در جریان کاوش نو، ورودی مقبره که با سنگ های حکاکی شده ساخته شده است به همراه کتیبه هایی که صاحب مقبره را به تصویر می کشند، کشف شده است.

در این پروژه همچنین تخته سنگ هایی که بر روی آن ها نوشته هایی حکاکی شده است به همراه چندین ستون که برخی از آن ها همچنان در محل اولیه به جای مانده و برخی در شن مدفون شده کشف شده اند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1095

به "کشف یک مقبره باستانی مهم در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک مقبره باستانی مهم در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید