کشف حیرت انگیز 2700ساله در سوئد

به گزارش مجله فان پی سی، محققان با کاوش در غرب سوئد به اکتشاف حیرت انگیزی دست پیدا کردند و 40 سنگ نگاره تصویرگر کشتی، انسان و حیوانات را کشف کردند که قدمتشان به حدود 2700 سال پیش بازمی شود.

کشف حیرت انگیز 2700ساله در سوئد

به گفته مارتین اوستولم، یکی از باستان شناسانی که در کشف سنگ نگاره های استان بوهوسلن مشارکت داشته است، این سنگ نگاره ها روی صخره ای گرانیتی حک شده اند که زمانی بخشی از یک جزیره بود و این یعنی مردم احتمالا در حالی که روی قایق ایستاده بودند یا از روی سکویی که روی یخ ساخته شده بود، روی صخره حکاکی می کردند.

بوهوسلن پیش از اکتشاف اخیر نیز به علت وجود سنگ نگاره های تاریخی از جمله یک سنگ نگاره متعلق به عصر برنز معروفیت داشت. باستان شناسان در پی سنگ نگاره های نو در منطقه بودند که با یک صخره پوشیده از خزه روبه رو شدند. آن ها متوجه خطوطی روی آن شدند که به نظر می رسید به وسیله انسان ایجاد شده باشد، بنابراین خزه ها را برداشتند و سنگ نگاره های زیر را آشکار کردند. اوستولم گفت که صخره به مقدار ای شیب دار است که ایستادن روی آن امکان پذیر نیست، بنابراین باستان شناسان مجبور شدند برای انجام کارهای باستان شناسی خود روی یک سکو بایستند.

سنگ نگاره ها تصاویری از کشتی ها، انسان ها و پیکره های حیوانات، از جمله موجودات چهارپا را که ممکن است اسب باشند شامل می گردد.

اوستولم گفت که بزرگترین این سنگ نگاره ها، یک کشتی به طول چهار متر را به تصویر می کشد، درحالی که طول بسیاری از سنگ نگاره ها بین 30 تا 40 سانتی متر است.

به گفته اوستولم، مردم برای ایجاد سنگ نگاره ها با سنگ های سخت به صفحه سنگ گرانیت می زدند. با این کار یک لایه سفید در زیر صخره نمایان می شد. این سنگ نگاره ها حتی از خشکی یا کشتی های در حال عبور به راحتی قابل مشاهده بودند.

به گفته این باستان شناس معین نیست چرا مردم این حکاکی ها را خلق نموده اند، اما ممکن است این سنگ نگاره ها برای نشان دادن مالکیت، خلق شده باشند.

معنای این سنگ نگاره ها نیز معین نیست. جیمز داد که یک متخصص در زمینه سنگ نگاره است یک ایده احتمالی را مطرح نموده است؛ به گفته این کارشناس، اگر سنگ نگاره ها در مدت زمان نسبتا کوتاهی ساخته شده باشند، ممکن است که داستانی را بیان نمایند.

این سنگ نگاره های در اوایل ماه می کشف شدند و تحقیقات درباره آن ها همچنان ادامه دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 خرداد 1402 بروزرسانی: 11 خرداد 1402 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1422

به "کشف حیرت انگیز 2700ساله در سوئد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کشف حیرت انگیز 2700ساله در سوئد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حیرت انگیز 2700ساله در سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید