میکرو ربات حشره ای چیست؟

به گزارش مجله فان پی سی، ربات ها انواع و اقسام مختلفی دارند و ربات های میکروسکوپی یا بسیار کوچک از محبوبیتی ویژه تر برخوردارند. این نوع ربات ها اغلب با اهداف علمی مورد استفاده قرار می گیرند و میکرو ربات حشره ای روبیتل یکی از همین نوع ربات ها است.

میکرو ربات حشره ای چیست؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ربات روبیتل با کمک متانول کار می کند. درواقع این ربات بر اساس یک واکنش شیمیایی انرژی جنبشی خود را کسب می کند.

روبیتل با متانول کار می کند. این ماده به میکروبوت حشره ای اجازه می دهد تا مقدار زیادی انرژی را در هر واحد حجم در مقایسه با باتری ها نگه دارد. در واقع، این میکروبوت به منبع انرژی خارجی اضافی نیاز ندارد. این ابزار کوچک پس از شارژ شدن، مانند یک حشره واقعی حرکت خواهد کرد.

این میکروبوت ماهیچه های مصنوعی ریز و درشتی دارد که منقبض و منبسط می شوند؛ بنابراین با سهولت و به شیوه ای واقع گرایانه حرکت می کند. سیم های آلیاژ نیکل/ تیتانیوم برای تأمین انرژی حرکت خود، سرعت سوختن بخار متانول را تسریع می کنند. هنگامی که گرما وجود دارد، پا های رباتیک می توانند حرکت کنند.

وزن این میکروبوت فقط 88 میلی گرم است و با این که وزن کمی دارد، اما می تواند اشیا را تا تقریباً سه برابر وزن خود نگه دارد. همچنین می تواند 95 میلی گرم سوخت حمل کند و به مدت دو ساعت کار کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 356

به "میکرو ربات حشره ای چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکرو ربات حشره ای چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید