دلایل اصلی شب ادراری در بچه ها و راه های درمان آن

به گزارش مجله فان پی سی، طبنا نیوز/یک پزشک متخصص بچه ها گفت: دو نوع کلی از شب ادراری وجود دارد که یکی شب ادراری اولیه و دیگری شب ادراری ثانویه است.

دلایل اصلی شب ادراری در بچه ها و راه های درمان آن

دکتر صاحب حریری متخصص بچه ها با اشاره به علت شب ادراری در بچه ها و راه های درمان آن گفت: شب ادراری در بچه ها معمولا تا 5 سال ادامه دارد و نباید برای برطرف آن به کودک دارو بدهیم.

وی اضافه کرد: باید دلایلی که باعث شب ادراری در بچه ها می شود را برطرف کنیم. بچه ها هنگام ظهر حتما باید یک ساعت و نیم بخوابند تا شب خواب سبک تری داشته باشند.

یک پزشک متخصص بچه ها بیان داشت: بعد از غروب آفتاب، مایعات خیلی کمتری باید به بچه ها زیر 5 سال داده شود، همچنین قبل از خواب حتما باید کودک برای تخلیه مجاری ادرار به دستشویی برده شود.

دکتر حریری تاکید کرد: کودک حتما باید در جای ولرم و گرم بخوابد تا در خواب سرما نخورد و دچار شب ادراری هم نشود.

ترس و تهدید بچه ها

وی بیان نمود: خانواده ها نباید بچه ها خود را سرزنش، تهدید و یا بترسانند چراکه بیشترین علت شب ادراری در بچه ها می تواند ترس و سرزنش باشد.

کارتون های ترسناک

این پزشک متخصص بچه ها ادامه داد: متاسفانه دیدن فیلم و کارتون های ترسناک هم می تواند یکی از دلایل دیگر شب ادراری در بچه ها باشد به همین دلیل خانواده ها نباید اجازه دیدن کارتون های ترسناک را به کودک خود بدهند.

دکتر حریری تاکید کرد: اگر بعد از سن 5 سالگی مشکل شب ادراری در بچه ها حل نشد، خانواده ها حتما باید با مراجعه به پزشک نسبت به درمان شب ادراری اقدام کنند؛ دکتر نیز برای درمان شب ادراری برای کودک دارو تجویز می کند.

مسائل ارثی

وی با بیان اینکه داروهای شب ادراری بیشتر متعلق به گروه اعصاب و هورمون است، گفت: معمولا درمان باید بعد از سن 5 سالگی انجام شود. نباید فراموش کرد که مسائل ارثی هم یکی از دلایل مهم شب ادراری در بچه ها است.

این پزشک متخصص بچه ها با اشاره به انواع شب ادراری در بچه ها، اضافه کرد: دو نوع کلی از شب ادراری وجود دارد که یکی شب ادراری اولیه و دیگری شب ادراری ثانویه است.

دکتر حریری ادامه داد: شب ادراری اولیه معمولا به دلیل مسائل ارثی، عملکرد دستگاه ادراری، مسائل روحی و روانی است و سخت تر از شب ادراری ثانویه درمان می شوند.

وی به شب ادراری ثانویه اشاره کرد و گفت: ترس، عفونت مجاری ادرار و مسائل مثانه نیز در این گروه از عوامل اصلی شب ادراری است.

منبع: همگردی
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 643

به "دلایل اصلی شب ادراری در بچه ها و راه های درمان آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل اصلی شب ادراری در بچه ها و راه های درمان آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید