خبرنگاران عضو شورای تهران: مجلس های کلان شهرهای دنیا برای رفع تحریم به ایران کمک کنند

به گزارش مجله فان پی سی، تهران - خبرنگاران- محمد سالاری رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی به همکاران خود در مجلس های شهری پایتخت ها و کلانشهرهای دنیا خواستار شد که آنچه در توان دارند برای لغو تحریم ها علیه ایران و مردم آن به کار گیرند.

خبرنگاران عضو شورای تهران: مجلس های کلان شهرهای دنیا برای رفع تحریم به ایران کمک کنند

محمد سالاری روز پنجشنبه با ارسال نامه یاد شده که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری مجله فان پی سی گرفت، خواستار همراهی اعضای مجلس های شهری کلانشهرها و تلاش آن ها برای لغو فوری تحریم های غیر انسانی دولت آمریکا علیه مردم ایران در شرایط سخت کنونی و بحران جهانی کرونا شد.

وی نوشت: همکاران عزیز در مجلس ها، شوراها و انجمن های شهری پایتخت ها و کلانشهرهای سراسر جهان؛ این نامه در شرایطی نگاشته می شود که جهان گرفتار بحرانی به نام پاندمی کرونا شده است و هر روز خبر مرگ انسان ها در سراسر جهان و بویژه در کشور عزیزم ایران که یکی از کانون های این بیماری شده، قلب همه ما را به درد می آورد.

وی ادامه داد: مایلم به استحضارتان برسانم که اکنون مردم ایران با رنج و سختی مضاعفی درگیر هستند و آن ناشی از تحریم های ظالمانه، غیر انسانی و مغایر با مقررات بین المللی دولت ایالات متحده آمریکا علیه کشور من ایران است، این تحریم ها باعث شده تا علی رغم تلاش های فداکارانه جامعه پزشکی و کادر درمانی و همکاران عزیزم در مدیریت های شهری تهران و سایر شهرهای ایران، توان مقابله مردم و مسئولان کشور برای مقابله با ویروس کرونا به شدت کاهش یابد و آسایش و زندگی مردم ایران تحت تاثیر جدی قرار گیرد.

سالاری تاکید کرد که تهیه ملزومات بهداشتی و درمانی و حتی غذائی و سایر امکانات و تجهیزات ضروری مدیریت شهری برای رفاه مردم در موقعیت همه گیری بیماری، بر اثر تحریم ها بسیار سخت شده و زندگی ومعیشت شهروندان به شدت مورد تهدید قرار گرفته است.

به گفته وی، این در حالی است که همه می دانیم غلبه بر این بحران جهانی، همکاری و همراهی بیش از پیش جامعه جهانی را می طلبد، زیرا کرونا آشکارتر از همیشه به ما نشان داد که تا چه حد سرنوشت انسانها در سراسر کره زمین به یکدیگر وابسته است، بقول سعدی شیراز، شاعر و سخن سرای بزرگ ایرانی ما در قرن سیزدهم میلادی :

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهراند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.

سالاری ادامه داد: به عنوان یکی از کنندگان مردم در مجلس محلی پایتخت تهران، از شما همکاران ارجمندم در سراسر جهان درخواست می کنم آنچه در توان دارید در جهت لغو تحریم های غیر انسانی دولت آمریکا علیه ایران و مردم کشورم انجام دهید.

عضو شورای شعر تهران افزود: اطمینان دارم با نوع دوستی و همبستگی فراتر از کشمکش های سیاسی و مبتنی بر ایفای مسئولیت پذیری انسانی، اجتماعی و اخلاقی می توان بر این بحران همه گیر فائق آمد و نمونه ای عالی از همکاری بین شهرها و شهروندان جهان را خلق کرد و در این راستا سمن ها و تشکل های مردم نهاد و در راس آنها مجلس های کلانشهرهای جهان می توانند نقش بسیار کلیدی را ایفا کنند.

بر اساس آخرین آمار تا به امروز 18 هزار و 407 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و 284 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 5 هزار و 979 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 65

به "خبرنگاران عضو شورای تهران: مجلس های کلان شهرهای دنیا برای رفع تحریم به ایران کمک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عضو شورای تهران: مجلس های کلان شهرهای دنیا برای رفع تحریم به ایران کمک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید