توقف فعالیت اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین

به گزارش مجله فان پی سی، در ادامه تنش میان آمریکا و چین، پکن دستور توقف فعالیت یک اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین را صادر نموده است.

توقف فعالیت اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، چین دستور توقف فعالیت اتاق بازرگانی آمریکا در شهر چنگدو واقع در جنوب غرب چین را صادر کرد.

اتاق بازرگانی آمریکا روز گذشته (دوشنبه) به اعضای خود خبر داد که طبق قوانین و مقررات چین مجبور به توقف فعالیت ها است و بیش از این فعالیت های خود تحت نام اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین را ادامه نخواهد داد.

هنوز معین نشده است که دلیل توقف فعالیتهای اتاق بازرگانی آمریکا که مسئول یاری به تجارت و سرمایه گذاری میان آمریکا و چین در این منطقه است، چه بوده است،

بااین حال به نظر می رسد تنش تجاری میان آمریکا و چین و فشار دولت نو آمریکا به پکن باعث شده است که چین هم دست به اقدام تلافی جویانه بزند، در همین رابطه وزارت امور داخلی چین قانونی تصویب نموده است که به موجب آن کشورهای مختلف تنها یک اتاق بازرگانی رسمی در کشور داشته باشند.

تعطیلی این اتاق بازرگانی یک سال پس از تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو و در واکنش به تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون آمریکا رخ داد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 949

به "توقف فعالیت اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فعالیت اتاق بازرگانی آمریکا در جنوب غرب چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید