تور قطر: تورنمنت قطر محک خوبی برای تیم بود، کار دشواری در آسیا داریم

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران، مردادماه سال جاری پیش از شروع مرحله نخست لیگ برتر هندبال ایران، مانوئل مونتایا فرناندز ملقب به پروفسور از اسپانیا راهی تهران شد تا از نزدیک نظاره گر بازی های لیگ باشد. چند روز بعد از خاتمه مرحله نخست لیگ، نخستین اردوی تیم ملی برگزار گردید و این فرایند تا سومین اردوی آمادگی تیم ملی که از دوم آبان ماه شروع شد، ادامه داشت.

تور قطر: تورنمنت قطر محک خوبی برای تیم بود، کار دشواری در آسیا داریم

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

در جریان برگزاری سومین اردوی آماده سازی، تیم ملی راهی تورنمنت بین المللی قطر شد تا در ملاقاتهای محبت آمیز مقابل تیم های ملی عربستان، کویت و قطر خود را محک بزند.

تیم ملی ایران در این تورنمنت مقابل عربستان سعودی با نتیجه 24 بر 16 به پیروزی رسید اما مقابل کویت 32 بر 27 و برابر قطر 35 بر 24 شکست را پذیرا شد.

مانوئل مونتایا فرناندز پس از برگشت تیم ملی درباره نظرات خود را در خصوص این تورنمنت تدارکاتی، عملکرد بازیکنان و اردوهای بعدی تا مسابقات قهرمانی آسیا بیان نمود.

* از حضور در تورنمنت قطر راضی هستید؟

- به نظرم این حضور در این تورنمنت مفید بود چون توانستم از تیم ملی شناخت کلی پیدا کنم و نتیجه مهم این بود که ببینم بازیکنانم در شرایط مسابقه چه عملکردی به نمایش می گذارند.

* یک پیروزی برابر عربستان و دو شکست برابر کویت و قطر؛ این نتیجه چه نقاط ضعف و قوتی از تیم ملی نشان داد؟

- برترین عملکردمان در بازی اول مقابل عربستان بود که بسیار خوب بازی کردیم و بازیکنانم به شدت متمرکز بودند. اتفاقی که در ادامه افتاد این بود که کویت در بازی اول خود مقابل قطر شکست خورده بود و متأسفانه باعث شد بازیکنانم کمی دچار غرور شوند و با این ذهنیت وارد فضای مسابقه دوم شدیم. در ادامه بازیکنانم دیر متوجه شدند که نباید حریف را دست کم بگیرند. در بازی سوم مقابل قطر دو نیمه متفاوت داشتیم. نیمه نخست اصلاً خوب بازی نکردیم اما نیمه دوم بهتر ظاهر شدیم.

* در مصاحبه ای پیش از اعزام به قطر، مهمترین علت شرکت در تورنمنت قطر را امکان پیاده سازی برنامه های تمرینی خود در زمین مسابقه از سوی بازیکنان دانستید. چقدر به این هدف نزدیک شدید؟

- می توانم بگویم به طور نسبی به این هدف رسیدم. به این علت که دقیقاً برنامه های تاکتیک من در فاز تهاجمی و دفاعی در بازی نخست اجرا شد، اما در بازی دوم بخشی از آن پیاده شد و بخشی مغفول ماند و این موضوع نباید در یک تیم رخ دهد. در بازی نخست در قالب برنامه های خود عمل کردیم و در بازی دوم در بعضی دقایقی از این چهارچوب خارج شدیم. انتظاری که من از تیمم دارم این است که نوسان زیادی نداشته باشد، عملکرد خطی داشته باشد و همواره در قالب حرکت کند و پیش رود.

* این سه بازی چه نتیجه کلی برای تیم ملی داشت؟

- نکته ای که همواره تاکید دارم این است که ما باید با صد درصد تمرکز وارد بازی شویم، تیمی را دست کم نگیریم و با غرور وارد زمین نشویم.

* عدم حضور لژیونرها و بعلاوه سلامان بربط، جلال کیانی و مجتبی کرمیان و مصدومیت دو تن از بازیکنان در قطر تا چه مقدار سیستم تاکتیکی شما را دچار خدشه کرد؟

- در بازی دوم مصدومیت دو تن از بازیکنان رخ داد که کمی برنامه های تیم را دچار اختلال کرد اما واقعیت یک تیم بازیکنانی هستند که دارد. مصدومیت و آسیب دیدگی اتفاقی است که همواره وجود دارد و در ورزش رخ می دهد و در ادامه هم ممکن است اتفاق بیفتد اما این موضوع نباید برنامه های تیم را دچار بحران کند. در نهایت با وجود تمام این نکات تیم باید همواره در یک چهارچوب حرکت کند و چالش پیش روی من در آینده همین نکته است.

* در فاصله دو ماه مانده به رقابت های قهرمانی آسیا، تورنمنت تدارکاتی قطر چند درصد توانست از واقعیت تیم ملی هندبال را نشان دهد؟

- تیم در فاز آماده سازی هست و هنوز اردوها، تمرینات و مسابقات تدارکاتی زیادی تا مسابقات قهرمانی آسیا پیش رو داریم. این تیم هنوز جای کار زیادی دارد و این بازی ها هنوز واقعیت تیم ملی نیست و واقعیت تیم را نشان نمی دهد. در حال حاضر تیم ملی پیشرفت بسیاری داشته و از نقطه ای که من شروع کردم تا همین امروز، پیشرفت را به صورت محسوسی می بینم، اما قطعاً در حال حاضر از تیم راضی نیستم چون نباید دو بازی مقابل کویت و قطر را واگذار می کردیم.

*بعد از شناخت کلی از تیم در این تورنمنت، برنامه اصلی شما در اردوی آمادگی بعدی چیست؟

- در حقیقت ایده اصلی و انتظار من برای اردوی بعدی این است که بازیکن بیشتری در اختیار داشته باشم. حتماً می دانید به علت بعضی از مسائل اداری، ویزا و مسائل دیگر نتوانستیم تعدادی از لژیونرها را در اختیار داشته باشیم. در نهایت امیدوارم از تمام بازیکنانی که مد نظرم هست در اردوها و بازی های محبت آمیز استفاده کنیم.

*حالا و پس از سه ملاقات تدارکاتی و ارزیابی نسبی از توان تیم ملی، چقدر به پیروزیت در رقابت های قهرمانی آسیای پیش رو که حکم انتخابی قهرمانی دنیا را نیز دارد، امیدوار هستید؟

- باور و امیدواری ام به این تیم به مقدار همان روز نخست حضورم در ایران است و حتی می توانم بگویم باورم به این تیم بیشتر هم شده، زیرا از بازیکنانم شناخت بیشتری پیدا نموده ام. من فکر می کنم تیمم توانایی حضور پیروز در رقابت های قهرمانی عربستان و حتی رقابت های قهرمانی دنیا را دارد اما کسب پیروزیت در این رویداد کار آسانی نیست. کسب جواز حضور در رقابت های قهرمانی دنیا کار بسیار سختی است؛ به خصوص اینکه در خاک عربستان باید نتیجه بگیریم که کار را سخت تر هم می نماید اما واقعاً به تیمم باور دارم و می دانم با کوشش بسیار می توانیم به این هدف هم برسیم.

* شما سابقه حضور در تیم ملی قطر را در کارنامه دارد. حضور در تورنمنت قطر، ملاقات با دوستان و رویارویی با تیم سابقتان چه حسی داشت؟

- می توانم بگویم رو در رویی با تیم سابق و اینکه مقابل تیمی قرار بگیری که سال ها بخشی از آن بوده ای، واقعاً سخت بود. اما اتفاقی که باعث شد من احساساتی بشوم زمانی بود که دیدم بسیاری از بازیکنانم که در رقابت های قهرمانی دنیا روسیه در سال 2015 حضور داشتند و آن موقع در تیم ملی جوانان قطر بودند در حال حاضر پس از گذشت 7 سال شاکله تیم ملی بزرگسالان قطر را تشکیل می دهند. مورد دیگر ملاقات و مصاحبه با والرو ریو را لوپز، سرمربی تیم ملی قطر بود که عکس آن هم شکار عکاسان شد! ما همواره در تمام تیم های ملی که به عنوان سرمربی و مربی حضور داشتیم، در کنار هم بودیم و برای خود من تصویر عجیب و جالبی بود که دو مربی که همواره کنار هم در تیم های ملی مختلف بودند، حالا دو لباس دو کشور مختلف را پوشیده اند اما با این حال از زمانی که سوت شروع بازی را زدند، می دانستیم باید تمام کوشش خود را برای پیروزی تیم ملی خود انجام دهیم.

* الله کرم استکی، بازیکن با سابقه تیم ملی هندبال در گفت گویی ابراز امیدواری نموده تیم ملی با حضور شما می تواند به مسابقات قهرمانی دنیا راه یابد. نظر شما در خصوص این ستاره هندبال ایران و صحبت های او چیست؟

- ذهنیت من نسبت به الله کرم استکی بسیار مثبت است. او نماد هندبال ایران است و در کنار برادرش سجاد یاری بسیاری به رشد هندبال ایران نموده اند. در همین مدت چندین بار با الله کرم صحبت نموده ام و حتی قراری هم گذاشته ایم که طی روزهای آینده ملاقاتی با هم داشته باشیم و در رابطه با مسائل مختلف صحبت کنیم. من همواره از الله کرم حمایت می کنم و در حال حاضر هم تمامی کوششم را به کار خواهم بست تا این بازیکن شایسته هندبال به یک باشگاه خوب بپیوندد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1047

به "تور قطر: تورنمنت قطر محک خوبی برای تیم بود، کار دشواری در آسیا داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر: تورنمنت قطر محک خوبی برای تیم بود، کار دشواری در آسیا داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید