تصاویر ، ترامپ با کدام مقام اروپایی بیشتر سر ناسازگاری دارد؟

به گزارش مجله فان پی سی، نزدیک به هشت دهه رابطه میان اروپا و آمریکا هم زیر سایه لج بازی های دانلد ترامپ قرار گرفته است. به واسطه اختلاف های امنیتی، سیاسی و مالی، روابط آمریکا با فرانسه و آلمان که قدرت بیشتری در اروپا دارند، بدتر از دیگر کشورهاست. در این میان، گویا ترامپ بیش از همه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان سر ناسازگاری دارد.

تصاویر ، ترامپ با کدام مقام اروپایی بیشتر سر ناسازگاری دارد؟

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش مجله فان پی سی، بی اعتمادی ترامپ به اروپایی ها یک طرفه نیست. آنها هم به رئیس جمهوری که چیز زیادی از سیاست نمی داند و تندروست اعتمادی ندارند. خروج پی درپی ترامپ از قراردادها و تعهدات بین المللی هم که باعث ماندن دست اروپایی ها در پوست گردو شده، به این شرایط دامن زده است. آنها به ویژه بر سر خروج آمریکا از برجام از ترامپ عصبانی اند و هربار با هر اقدام تازه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، علیه اش موضع می گیرند. با این حال وابستگی غرب به ایالات متحده، دست اروپایی ها را برای مقابله با زیاده خواهی های ترامپ بسته نگه داشته است.

ترامپ در آخرین لج بازی اش کنفرانس جی هفت را به وقت دیگری موکول کرد. این تصمیم در پی آن گرفته شده بود که مرکل پیش از آن دعوت برای این اجلاس را به دلیل کرونا رد نموده بود. به نظر می آید که این کار مرکل، ترامپ را عصبانی نموده است و این عصبانیت ممکن است کار دست نشست جی هفت دهد، چراکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام نمود که ضمن به تعویق انداختن نشست گروه هفت، درنظر دارد سران کشورهای دیگری را نیز به این اجلاس دعوت کند. {هفت صبح}

پیش از این نیز ترامپ با تحت فشار قرار دادن مرکل برای جلب توافق وی در مشارکت برای حمله به سوریه، باعث تیره تر شدن روابط آمریکا و آلمان شده بود. سال گذشته نیز ترامپ در نشست سران گروه هفت ، نزدیکترین متحدان واشنگتن، را مورد حمله قرار داد و آنها را متهم به کوشش برای سوء استفاده از آمریکا کرد و همچنین از تمایل نداشتن این کشورها برای انجام تعهدات اقتصادی خود در سازمان ناتو به شدت انتقاد کرد.به طوری که آنگلا مرکل این نشست را پیچیده و نامیدکننده دانست.

در تصاویر زیر بعضی رویایی ها و برخوردهای ترامپ و مرکل را ببینید که اختلاف بین این دو را بیش از هر چیزی نمایان می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 209

به "تصاویر ، ترامپ با کدام مقام اروپایی بیشتر سر ناسازگاری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، ترامپ با کدام مقام اروپایی بیشتر سر ناسازگاری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید