تدبیر عسکری برای جلوگیری از تکرار سناریوی المپیک ریو، بسحاق و اصرار به تداوم راستا اشتباه!

به گزارش مجله فان پی سی، سرمربی تیم ملی تکواندو در فاصله حدود 4 ماه تا المپیک توکیو تصمیم به قطع همکاری با علی محمد بسحاق گرفت تا از تکرار اتفاقات المپیک ریو جلوگیری کند.

تدبیر عسکری برای جلوگیری از تکرار سناریوی المپیک ریو، بسحاق و اصرار به تداوم راستا اشتباه!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، هفته گذشته و در فاصله کمتر از 4 ماه تا آغاز رقابت های المپیک توکیو خبر قطع همکاری تیم ملی تکواندو با علی محمد بسحاق رسانه ای شد تا شاهد قطع همکاری فریبرز عسکری با همکار محبوب خود در سالیان اخیر باشیم. همکاری که از المپیک جوانان 2010 آغاز شد و در دو مقطع حضور عسکری در تیم ملی بزرگسالان ادامه داشت و خاتمه پس از حدود 11 سال به جدایی منجر شد.

اتفاقی که البته در دنیای حرفه ای ورزش امری طبیعی است و بارها در رشته های مختلف ورزشی شاهد قطع همکاری مربیان با دستیاران خود به دلایل مختلف بوده ایم، اما بعد از این جدایی شاهد مصاحبه و اظهاراتی از سوی بسحاق بودیم که جای سؤال داشت و از سوی یک مربی حرفه ای و باتجربه بعید بود.

شک و تردیدی در توانایی های فنی بسحاق نیست و هیچ کس نیز نمی تواند منکر خدمات ارزنده این مربی در سال های همکاری با تیم های ملی باشد، اما از مربی در این سطح انتظار می رفت بعد از قطع همکاری با تیم ملی رفتاری حرفه ای داشته باشد اما او با اظهاراتش نه تنها خود را زیر سؤال برد، بلکه ابهاماتی نیز ایجاد کرد.

بسحاق در گفت وگو با رسانه ها، مدعی است که در سالیان همکاری با عسکری اختیار تام داشته و تنها در ماه های اخیر از سوی سرمربی تیم ملی کشورمان محدود شده است. بسحاق همچنین مدعی شده که عسکری در راه پشتوانه سازی در رنکینگ المپیک و جهت سهمیه مرتکب اشتباهاتی شده است.

با فرض درستی صحبت های بسحاق و طبق گفته های او باید پرسید، چرا در زمانی که اختیار تام داشت نسبت به اصلاح جهت اشتباه تیم ملی اقداماتی انجام نداد و همچنان اصرار به تداوم جهت اشتباه در کنار عسکری داشت؟ جهتی که البته مربوط به چند ماه پیش که طبق گفته های بسحاق محدود شده بود، نیست و از سه سال پیش و پس از بازگشت مجدد زوج عسکری - بسحاق آغاز شده بود.

صحبت های بسحاق این فرضیه را تداعی می کند که با وجود اعتقاد به اشتباهات سرمربی تیم ملی در پشتوانه سازی، او همچنان تمایل به همکاری با تیم ملی و احتمالاً حضور در المپیک توکیو داشته و چشم خود را به روی اشتباهات به زعم خود بسته بود. از طرفی چرا حالا که به نظر می رسد سرمربی تیم ملی با او قطع همکاری کرده، از استعفا صحبت می کند؟

اینکه مربی سابق تیم ملی مدعی است سرمربی تیم ملی در ماه های اخیر اجازه صحبت او با مدیرفنی و رئیس فدراسیون تکواندو را نداده از دیگر موارد عجیب است. در همه مجموعه ها و تیم های ملی مرسوم است که سرمربی تیم ملی به نمایندگی از کادرفنی و ملی پوشان با مدیرفنی و رئیس فدراسیون در ارتباط باشد تا در خصوص برنامه ها، نیازها، مسائل و مسائل دیگر صحبت کند و دلیلی بر حضور مربی تیم ملی در این جلسات دیده نمی شود.

پاسخگو و پاسخگوی نتایج و عملکرد تیم ملی، سرمربی است و هیچ وقت در زمان ناکامی قرار نیست به جای سرمربی، مربی یا حتی مدیرفنی پاسخگو باشد و در نهایت سرمربی یک تیم آماج حملات و ترکش نقدها قرار خواهد گرفت. از طرفی فریبرز عسکری در خصوص اتفاقات اخیر ترجیح داده سکوت کند، اما طبق گفته های آرش فرهادیان رئیس سازمان تیم های ملی تصمیم بر قطع همکاری با بسحاق گرفته شده و استعفایی در کار نبوده است. موضوعی که به نظر می رسد دلیل آن از سوی سرمربی تیم ملی، استفاده از تجربیات تلخ گذشته تکواندو ایران و جلوگیری از تکرار سناریوی المپیک 2016 ریو بوده است. جایی که میان سرمربی و مربی وقت تیم ملی پیش از مسابقات المپیک ریو شکاف ایجاد شد و نتیجه آن در نهایت ناکامی یکی از پرامیدترین تیم های کاروان ورزشی ایران به خاطر حاشیه های درون تیمی در المپیک ریو بود.

جامعه تکواندو در واکنش به اظهارات بسحاق و اتفاق اخیر به حمایت گسترده از فریبرز عسکری در شبکه های اجتماعی پرداخت تا معین شود پیشکسوتان، قهرمانان و اهالی تکواندو حق را به سرمربی تیم ملی داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 775

به "تدبیر عسکری برای جلوگیری از تکرار سناریوی المپیک ریو، بسحاق و اصرار به تداوم راستا اشتباه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدبیر عسکری برای جلوگیری از تکرار سناریوی المپیک ریو، بسحاق و اصرار به تداوم راستا اشتباه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید