بمب های جنگ جهانی دوم، هزاران آلمانی را از منازل بیرون راند

به گزارش مجله فان پی سی، درحالیکه دولت آلمان بر شدت اقدامات محدود کننده کرونا افزوده، یافت شدن چهار بمب عمل نکرده از جنگ جهانی دوم موجب خروج هزاران آلمانی ساکن شهر گوتینگن از منازل شد.

بمب های جنگ جهانی دوم، هزاران آلمانی را از منازل بیرون راند

به گزارش خبرنگاران از فارس، در حالیکه آلمان اقدامات سخت محدودکننده ای برای مهار کرونا در نظر گرفته، تلاش برای خنثی سازی بمبهای باقی مانده از جنگ جهانی دوم در شهر گوتینگن در مرکز آلمان موجب تعلیق اقدامات محدود کننده و خروج هزاران شهروند آلمانی از منازلشان شد.

به نوشته وبگاه فرانتیر پست بیش از هشت هزار نفر روز شنبه در شهر گوتینگن با کمک پلیس، آتش نشانان و ارتش از منازل خود خارج شدند. این حادثه به دنبال یافت شدن چهار بمب عمل نکرده از جنگ جهانی دوم در یک ساختمان در حال ساخت و ساز در این شهر رخ داد و مقامات آلمانی تصمیم گرفتند با وجود کرونا مردم را از خانه ها خارج سازند.

مقامات شهری وزن این بمب ها را 500 کیلوگرم و یکی از آنها را ساخت آمریکا اعلام کردند. نیروهای ویژه خنثی سازی بمب از شنبه شب مبادرت به عملیات ویژه در این زمینه کردند و این عملیات سخت توأم با خطرات جانی تا صبح یکشنبه طول کشید.

شبکه خبری دویچه وله آلمان نیز در گزارشی از سرانجام عملیات خنثی سازی این بمب ها خبر داد.

اکتشاف چنین بمب هایی در سرتاسر کشور آلمان به امری عادی تبدیل شده است، از جمله بمبی که در ماه اکتبر امسال نزدیک مرز آلمان و لهستان کشف شد.

در سال 2018 نیز بمبی یک تنی بیش از 20 هزار نفر از مردم برلین را مجبور به ترک خانه های خود کرد. همچنین بمب های دیگری در سال های 2017، 2016، 2015، 2012، 2011 و 2010 در شهر های مختلف آلمان کشف شد که در برخی موارد چند نفر به دلیل تلاش برای خنثی سازی آنها کشته شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 640

به "بمب های جنگ جهانی دوم، هزاران آلمانی را از منازل بیرون راند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب های جنگ جهانی دوم، هزاران آلمانی را از منازل بیرون راند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید