بزوس عنوان دومین ثروتمند بزرگ دنیا را به میلیاردر هندی بخشید ، ثروت آدانی از ماسک هم پیشی می گیرد؟ (تور هند)

به گزارش مجله فان پی سی، بنیانگذار و رئیس هیات مدیره آمازون، جایگاه دومین ثروتمند بزرگ دنیا را به میلیاردر هندی واگذار کرد.

بزوس عنوان دومین ثروتمند بزرگ دنیا را به میلیاردر هندی بخشید ، ثروت آدانی از ماسک هم پیشی می گیرد؟ (تور هند)

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان داد جف بزوس روز آدینه 16 سپتامبر به رتبه سومین ثروتمند بزرگ جهان نزول کرد. ثروت بزوس به 145.8 میلیارد دلار در مقایسه با 146.9 میلیارد دلار ثروت گوتام آدانی رسید و آدانی در سرانجام روز، با 147 میلیارد دلار ثروت، دومین ثروتمند بزرگ جهان شد. بزوس سال میلادی گذشته عنوان ثروتمندترین مرد جهان را به ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی برقی تسلا واگذار نموده بود.

طبق اطلاعات شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، تنها یک میلیارد دلار بین بزوس و گوتام آدانی که میلیاردر هندی و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی آدانی است، فاصله وجود دارد. ثروت بزوس در این رتبه بندی 150 میلیارد دلار و ثروت آدانی، 149 میلیارد دلار برآورد شد.

با توجه به این که عمده ثروت این دو نفر، مربوط به سهامی است که در شرکتهایشان در اختیار دارند، کاملا انتظار می رفت آدانی تا سرانجام روز آدینه از بزوس جلو بزند.

نوسان فعلی بازارها که ناشی از نگرانی ها نسبت به سلامت اقتصاد در مواجهه با افزایش سریع نرخ های بهره به وسیله فدرال رزرو برای مقابله با تورم است، روی سهام گروه های فناوری مانند آمازون، تاثیر منفی گذاشته است. ارزش سهام آمازون از ژانویه، حدود 26 درصد ریزش نموده و در نتیجه، ثروت بزوس را سال جاری به مقدار 45.5 میلیارد دلار کاهش داده است.

در مقابل، ثروت آدانی رشد فضایی داشته و از ژانویه، به مقدار 70.3 میلیارد دلار افزایش پیدا نموده است.

موکش آمبانی، میلیاردر هندی دیگر، با ثروت 88.7 میلیارد دلار، دهم ثروتمند بزرگ جهان است و ثروتش سال جاری تا 15 سپتامبر، 1.02 میلیارد دلار افزایش داشته است. اما روز آدینه ثروت آمبانی که رئیس و مدیرکل شرکت ریلانس اینداستریز است، 1.3 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد.

ابتدای سال 2022، آدانی ثروتمندترین مرد آسیا شد و بالاتر از آمبانی ایستاد.

ثروت سایر افراد حاضر در لیست 10 ثروتمند بزرگ جهان هم کاهش پیدا نموده است.

ثروت ایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان است، با 6.44 میلیارد دلار کاهش، به 264 میلیارد دلار رسید.

برنارد آرنو، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت LVMH، حدود 40.2 میلیارد دلار از دست داد و ثروتش به 138 میلیارد دلار رسید.

ثروت بیل گیتس، با 26.6 میلیارد دلار کاهش، به 112 میلیارد دلار رسید.

ثروت وارن بافت، 12.7 میلیارد دلار آب رفت و به 96.2 میلیارد دلار رسید.

ثروت لری پیج، یکی از دو موسس آلفابت، به مقدار 33.7 میلیارد دلار کاهش یافت و به 94.7 میلیارد دلار رسید و ثروت سرگی برلین، بنیانگذار دیگر آلفابت، با 32.9 میلیارد دلار کاهش، به 90.6 میلیارد دلار رسید.

ثروت لری الیسون با 18.1 میلیارد دلار کاهش، به 89 میلیارد دلار رسید.

ثروت آدانی از اوت که سومین ثروتمند بزرگ جهان شد، به مقدار 12 میلیارد دلار افزایش یافت در حالی که ثروت بزوس سه میلیارد دلار سقوط کرد.

درخشش اقبال آدامی در دوران پاندمی کووید 19 شروع شد. ثروت خالص وی در مارس سال 2020، بیش از شش میلیارد دلار بود اما از آن موقع 25 برابر شده است. با توجه به این افزایش، احتمال این که آدانی تا سرانجام سال جاری از ماسک به عنوان ثروتمندترین مرد جهان سبقت بگیرد، وجود دارد.

آدانی 60 ساله، چندان در غرب شناخته شده نیست. وی در سال 1962 در احمدآباد در غرب هند در خانواده مبه وسیلهی با هفت فرزند به جهان آمد و پدرش فروشنده کوچک منسوجات بود. آدانی یک مدیر خودساخته است که از 16 سالگی در شرکت بازرگانی الماس برادران ماهندرا مشغول به کار شد و در سال 1988، شرکت بازرگانی کالایی تاسیس کرد که در نهایت به تشکیلات بزرگ آدانی تبدیل شد.

بر اساس گزارش وب سایت استریت، گروه آدانی اخیرا با خرید داراییهای سیمان شرکت هولسیم در هند، وارد بخش سیمان سازی شده و بعلاوه در پی راه اندازی یک کارخانه آلومینیوم است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1401 بروزرسانی: 27 شهریور 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1310

به "بزوس عنوان دومین ثروتمند بزرگ دنیا را به میلیاردر هندی بخشید ، ثروت آدانی از ماسک هم پیشی می گیرد؟ (تور هند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزوس عنوان دومین ثروتمند بزرگ دنیا را به میلیاردر هندی بخشید ، ثروت آدانی از ماسک هم پیشی می گیرد؟ (تور هند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید