برپایی جشنواره های فرهنگی در نوروز 1401 اهواز

به گزارش مجله فان پی سی، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، برپایی جشنواره های فرهنگی در نوروز 1401 اهواز صورت می پذیرد.

برپایی جشنواره های فرهنگی در نوروز 1401 اهواز

جلسه هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز شهرستان اهواز به ریاست مسعود فلاحی، فرماندار و با حضور پیمان نبهانی، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، بهمن یوسفی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، تبار قریب رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز به عنوان دبیر جلسه و سایر اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری اهواز برگزار شد.

فرماندار اهواز در این جلسه با تأکید بر هماهنگی و آمادگی ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی برای میزبانی از مسافران نوروزی اضافه نمود: برنامه ریزی و اقدامات ادارات و دستگاه های اجرایی باید براساس تصمیمات اتخاذ شده و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا باشد.

مسعود فلاحی ادامه داد: ظرفیت ها و اماکن دیدنی و گردشگری اهواز باید به خوبی معرفی شوند و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی میزبانی خوبی از مسافران نوروزی انجام شود.

او گفت: ساماندهی خدمات شهری و انجام اقداماتی از جمله جمع آوری زباله ها و نخاله های ساختمانی، روشنایی معابر و خیابان ها، زیباسازی و اصلاح ورودی شهر و استفاده از ظرفیت رودخانه کارون و تمهیدات ایمنی باید از سوی شهرداری اهواز انجام شود.

رئیس ستاد خدمات سفر نوروز اهواز همچنین بر برنامه ریزی و برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری، برپایی بازارچه های صنایع دستی و سوغات شهرستان اهواز از سوی کمیته فرهنگی با همکاری شهرداری و با هماهنگی دبیرخانه ستاد خدمات سفر شهرستان اهواز تأکید کرد.

او در انتها یادآور شد: آموزش و پرورش نواحی اهواز نیز نسبت به معین، آمادگی و معرفی مراکز اسکان مسافران نوروزی به دبیرخانه ستاد خدمات سفر اقدام کنند.

در ادامه تبار قریب، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دبیر ستاد خدمات سفر اهواز نیز عنوان کرد: با توجه به موقعیت شهرستان اهواز به عنوان مرکز استان، این شهر همواره به عنوان یکی از مراکز حضور گردشگران در ایام نوروز مطرح بوده است.

او با بیان اهمیت ویژه ستاد خدمات سفر در ساماندهی ایام پیش رو، بر ضرورت برگزاری مستمر جلسات کمیته ها و فعالیت ستاد اجرایی شهرستان، برنامه ریزی برای حضور کاروان های راهیان نور، رسیدگی به موضوعات خدمات شهری از جمله جمع آوری نخاله و زباله ها، تأمین روشنایی، زیباسازی ورودی شهر و نیز معرفی زیبایی ها و جاذبه های گردشگری شهرستان تأکید کرد.

تبیین جایگاه ستاد خدمات سفر نوروز به منظور ایجاد شرایط لازم برای رفاه میهمانان نوروزی، ارائه شرح وظایف روسا، دبیران و کمیته ها و نیز اولویت های مورد نظر به منظور اجرا از اهم موارد مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: همگردی
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1222

به "برپایی جشنواره های فرهنگی در نوروز 1401 اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی جشنواره های فرهنگی در نوروز 1401 اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید