فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی

به گزارش مجله فان پی سی، هوآوی که در سه ماه دوم سال جاری عظیم ترین سازنده تلفن هوشمند در دنیا شده بود، در سه ماه سوم این صندلی را به سامسونگ واگذار کرد که مجموعا 2/ 80 میلیون گوشی فروخت و فروشش 2 درصد رشد سالانه داشت.

فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی

آمار فروش موبایل در سه ماه سوم 2020 میلادی نشان می دهد شرکت چینی شیائومی از اپل جلو زده و در رده سوم پرفروش ترین موبایل های دنیا نهاده شده است.

شرکت آمریکایی IDC که در حوزه تحلیل اطلاعات بازار فعال می نماید، جدیدترین گزارش خود از فروش موبایل در سه ماه سوم 2020 میلادی را منتشر نموده است. این گزارش نشان می دهد شرکت کره ای سامسونگ همچنان رجحان فروش خود در این بازار را حفظ نموده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، میزان کل محموله های موبایل فروخته شده در سه ماه سوم امسال میلادی، 3/ 1 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2019 بوده است. IDC پیش بینی می کرد میزان موبایل های فروخته شده در این بازه 9 درصد کاهش یابد، اما آمار ها نشان داد شرایط بازار بهتر از پیش بینی ها بوده است.

در این سه ماه حدود 6/ 353 میلیون گوشی موبایل فروش رفته است. 7/ 22 درصد از کل بازار فروش موبایل به سامسونگ تعلق دارد. این شرکت کره ای در سه ماه سوم 2020 میلادی 4/ 80 میلیون دستگاه موبایل فروخته که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 9/ 2 درصد رشد داشته است.

هوآوی که در سه ماه دوم امسال عظیم ترین سازنده تلفن هوشمند در دنیا شده بود، در سه ماه سوم این صندلی را به سامسونگ واگذار کرد که مجموعا 2/ 80 میلیون گوشی فروخت و فروشش 2 درصد رشد سالانه داشت. هوآوی با فروش 9/ 51 میلیون دستگاه، 7/ 14درصد از بازار دنیای را به خود اختصاص داد و در رده دوم نهاده شد.

اما در مقایسه سالانه، میزان موبایل های فروخته شده این شرکت 22 درصد کمتر از همین بازه زمانی در 2019 میلادی است. آمریکا جنگی را علیه هوآوی به راه انداخته که کسب و کار این شرکت را متاثر نموده است.

هوآوی سال گذشته در لیست سیاه آمریکا نهاده شد که همکاری های تجاری شرکت های آمریکایی با این غول چینی را محدود کرد. اکنون هوآوی اجازه استفاده از نرم افزار اندروید تحت مجوز گوگل در تلفن های هوشمند خود را ندارد.

این مساله در چین که سرویس های گوگل مسدود شده اند، اهمیت چندانی ندارد، اما در بازار های بین المللی که برای برنامه های رشد هوآوی حیاتی هستند، مصرف کنندگان به استفاده از اپلیکیشن های گوگل عادت نموده اند. جدیدترین تلفن های هوشمند پرچمدار هوآوی مجوز استفاده از اندروید گوگل را ندارند و این مساله به فروش محصولات این شرکت لطمه زده است.

اما شرکتی که توانست صندلی سومی اپل را تصاحب کند، شیائومی است. این شرکت چینی در سه ماه سوم امسال، تعداد 5/ 46 میلیون گوشی عرضه کرد و 1/ 13 درصد از سهم بازار در این مدت را به خود اختصاص داد.

در اروپا که بازار مهمی به شمار می رود، فروش هوآوی 25 درصد کاهش یافته و در مقابل، شیائومی 88 درصد افزایش فروش داشته است. فروش گوشی های شیائومی نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد قابل توجه 42 درصدی داشته که دلیل اصلی آن افزایش تقاضا برای موبایل های ارزان قیمت و میان رده به خصوص در کشور های درحال توسعه مانند هند است.

اپل با اختصاص 8/ 11 درصد و ویوو با 9/ 8 درصد از سهم بازار موبایل دنیای، به ترتیب در رده های چهارم و پنجم نهاده شدند.

در سه ماه سوم 2020 میلادی، اپل 6/ 41 میلیون آی فون و ویوو 5/ 31 میلیون گوشی موبایل فروخته اند. این میزان فروش، افت 6/ 10 درصدی را نسبت به فروش آی فون ها در مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می دهد که با این حساب، سهم اپل از بازار گوشی های هوشمند 6/ 11 درصد عنوان شد و از صندلی سوم به صندلی چهارم تنزل پیدا کرد.

اپل در جریان ارائه گزارش عملکرد خود در سه ماه اخیر خاطرنشان کرد که فروش گوشی های آی فون این شرکت، با افتی 21 درصدی همراه بود، اما میزان درآمد های کل این شرکت رکورد زد و عدد 7/ 64 میلیارد دلار را نشان داد.

منبع: فرادید
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 459

به "فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید