اسلامی: ایرباس و بوئینگ در حال بازگشت از راستا قبلی اند، جنگ مالی علیه ایران بازنده شد

به گزارش مجله فان پی سی، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جنگ مالی علیه ایران مغلوب شد، گفت: شرکت های هواپیماساز غربی در حال بازگشت از جهت قبلی و ورود به شرایط توافق هستند.

اسلامی: ایرباس و بوئینگ در حال بازگشت از راستا قبلی اند، جنگ مالی علیه ایران بازنده شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمد اسلامی با اشاره به قرارداد های خرید هواپیما در دوره برجام، اظهار کرد: تمام تحریم هایی که در دوره برجام لغو شده بود از جمله تحریم های اقتصادی، پولی، بیمه ای و حمل ونقل هوایی و دریایی بایستی مجددا لغو گردد.

وی با بیان این که لغو مجدد این تحریم ها پذیرفته شده است، اضافه کرد: از قبل از شروع مذاکرات وین به شرکت های هواپیمایی داخلی گفتیم با شرکت های هواپیماسازی غربی برای احیای قرارداد های خرید هواپیما مکاتبه نمایند.

وی ادامه داد: در این مکاتبات تاکید شده که شرکت های هواپیماساز باید به تعهدات خود پایبند باشند، آن ها نیز منتظر اتفاقات وین هستند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: شرکت های هواپیماساز با توجه به این که جنگ اقتصادی علیه ایران به لطف خداوند شکست خورده است، در حال بازگشت از جهت قبلی و ورود به شرایط توافق برمی گردند.

لازم به ذکر است شرکت های هواپیمایی داخلی از جمله ایران ایر در دوره برجام قرارداد هایی برای خرید هواپیما با کمپانی های ای تی آر، ایرباس و بوئینگ امضا کردند. بر این اساس قرار بود 220 فروند هواپیما به ایرلاین ملی تحویل گردد که در نهایت 13 فروند ای تی آر و 3 فروند ایرباس تحویل شد. وزارت خزانه داری آمریکا به دلیل خروج این کشور از برجام، مجوز های اوفک را برای فروش هواپیما به ایران لغو کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 812

به "اسلامی: ایرباس و بوئینگ در حال بازگشت از راستا قبلی اند، جنگ مالی علیه ایران بازنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: ایرباس و بوئینگ در حال بازگشت از راستا قبلی اند، جنگ مالی علیه ایران بازنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید