ارتباط بین کارگر و کارفرما باید سازنده باشد

به گزارش مجله فان پی سی، فلاحتی گفت: تشکل های کارگری و کارفرمایی در واحد های تولیدی می توانند باعث ارتباط سازنده بین کارگر، کارفرما و دولت شوند.

ارتباط بین کارگر و کارفرما باید سازنده باشد

خبرنگاران یزد - فلاحتی سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: کارگرانی که به عنوان نماینده، عضو تشکل های کارگری و کارفرمایی هستند، مطالبات صنفی کارگران را در حوزه های مختلف به کارفرمایان منتقل می نمایند و با در نظر گرفتن شرایط کارفرما و نشست هایی که با آنان برگزار می نمایند، باعث تسهیل در امور شرکت می شوند.

فلاحتی گفت: اعضای تشکل های کارگری و کارفرمایی باید به وظایف و ماموریت قانونی خود مطلع باشند.

او می گوید: اعضای این تشکل ها باید بدانند که در چه زمینه هایی می توانند ورود پیدا نمایند و به کارفرما مشورت دهند. بعلاوه به صورت جدی یکی از مطالبات این افراد مباحث آموزش و فراگیری قوانین حوزه کاری مرتبط باشد.

فلاحتی گفت: حضور نمایندگان تشکل ها در مراجع حل اختلاف اهمیت دارد و نقش اعضای تشکل های کارگری که در مراجع حل اختلاف اداره کار حضور دارند، بسیار مهم است.

او گفت: آشنایی با قوانین کار و تامین اجتماعی و قوانین مربوط به حوزه تشکل ها باعث می گردد رای برای کارگری که مطالبه دارد با کیفیت و استدلال قوی تر صادر گردد.

فلاحتی گفت: برگزاری دوره های آموزشی در سطح استان در مباحثی مانند مشاغل سخت و زیان آور، رعایت نکات و قوانین مسائل ایمنی در کارگاه ها، طرح طبقه بندی مشاغل و اطلاع داشتن مدیران منابع انسانی واحد های تولیدی از مواد قانونی آن، جزء اولویت های این اداره است.

او گفت: حوزه فعالیت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گسترده است و آموزش زیر بنای هر کاری است و برگزاری دوره های آموزشی باعث مفید بودن خروجی خدمات ارائه شده برای جامعه هدف محسوب می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1179

به "ارتباط بین کارگر و کارفرما باید سازنده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بین کارگر و کارفرما باید سازنده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید