اتفاق خطرناک برای پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می ماند؟

به گزارش مجله فان پی سی، شاید اینطور به نظر برسد که با پاره کردن نوار قهرمانی های پرسپولیس، استقلال فرهاد مجیدی زهر خودش را به رقیب سنتی ریخته و کار را تمام نموده است. با این حال، سناریوی بدتری هم برای پرسپولیس می تواند وجود داشته باشد، چراکه تفاوت های محسوسی بین فرایند حرکتی 2 باشگاه به چشم می خورد و شاید فزونی آبی ها حالاحالاها ادامه بیابد. حقیقت آن است که در استقلال نسبت به پرسپولیس به آینده سازی توجه بیشتری شده و این مسئله به وضوح در تفاوت میانگین سنی 2تیم مشهود است. رسانه ها در مقاطع مختلف نسبت به این تفاوت واکنش نشان دادند و حالا با مقایسه میانگین سنی ترکیب اصلی 2تیم در بازی های هفته بیست وهفتم می توان هرچه بیشتر این مسئله را درک کرد. استقلال در روزی با فزونی برابر فولاد قهرمانی اش در لیگ برتر را قطعی کرد که میانگین سنی ارنج اصلی این تیم نسبت به ترکیب پرسپولیس مقابل سپاهان، تقریبا 3سال جوان تر بود.

اتفاق خطرناک برای پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می ماند؟

فهرست نفرات پرسپولیس

حامد لک (31)، جلال حسینی (40)، علی نعمتی (26)، رامین رضاییان (32)، علی شجاعی (25)، میلاد سرلک (27)، کمال کامیابی نیا (33)، احسان پهلوان (28)، مهدی ترابی (27)، امید عالیشاه (30)، شیرزاد تمیروف (23)؛ میانگین سنی (29.2)

فهرست نفرات استقلال

حسین حسینی (29)، رافائل سیلوا (30)، عارف غلامی (25)، محمد دانشگر (28)، ابوالفضل جلالی (23)، صالح حردانی (23)، مهدی مهدی پور (28)، زبیر نیک نفس (29)، آرمان رمضانی (29)، امیرحسین حسین زاده (21)، کوین یامگا (25)؛ میانگین (26.3)

نکات مهم

شاید اینطور به نظر برسد که حضور جلال حسینی به عنوان یکی از مسن ترین بازیکنان لیگ برتر در ترکیب پرسپولیس میانگین سنی این تیم را تا این حد بالا برده، اما واضح است که یک نفر بین 11نفر آنقدرها مؤثر نیست. به علاوه پرسپولیس در این بازی وحید امیری 33ساله را هم به علت مصدومیت در اختیار نداشت. قصه این است که نسل طلایی پرسپولیس رو به پیرشدن می رود و کسی هم در این تیم به فکر نیست. نفراتی که در این مدت جانشین بازیکنان کوچ نموده شده اند، اغلب کیفیت چندانی نداشته اند و این نگرانی وجود دارد که بعد از بازنشستگی امثال جلال، کمال، وحید امیری و... هم همین سهل انگاری در انتخاب نفرات جانشین تکرار گردد. جوانان هم که کلا راهی به تیم یحیی گل محمدی ندارند و فقط فهرست را پر می نمایند.

منبع: همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1250

به "اتفاق خطرناک برای پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق خطرناک برای پرسپولیس؛ استقلال قهرمان می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید