412 میلیون حمله بدافزاری شناسایی و خنثی شد

به گزارش مجله فان پی سی، به گزارش خبرنگاران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه گزارشی از اقدامات اجرا شده در زمینه تحقق شعار ایران هوشمند، تلاش های حافظان مرزهای حریم سایبری مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) سازمان فناوری اطلاعات، برای مقابله با حملات و آلودگی های بدافزاری را مورد بررسی قرار داد.

412 میلیون حمله بدافزاری شناسایی و خنثی شد

در این گزارش با تاکید بر شعار حفاظت از مرزهای سایبری گامی به سوی ایران هوشمند، اعلام شده است: با پیشرفت فناوری و توسعه فضای مجازی، مرزهای فضای مجازی اهمیتی دوچندان پیداکرده است و حفاظت از آن به مرکز ماهر سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سپرده شده است.

این مرکز در طول یک سال گذشته بیش از 56 میلیون آلودگی بدافزاری را با سامانه های ویژه بدافزار کشف کرده است. همچنین 37 میلیون حمله بدافزاری از داخل و 375 میلیون حمله بدافزاری از خارج کشور و در مجموع 412 میلیون حمله بدافزاری در تله های بدافزاری مرکز ماهر افتاده و ناکام مانده اند. این یعنی روزانه بیش از یک میلیون حمله بدافزاری شناسایی و خنثی شده است.

این دفاع بزرگ حاصل تلاش بی وقفه حافظان مرزهای سایبری کشور در مرکز ماهر است تا زیرساخهای حیاتی فضای مجازی کشور از گزند آسیب مصون بماند و مردم با آرامش از خدمات فناوری اطلاعات و فضای مجازی استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 534

به "412 میلیون حمله بدافزاری شناسایی و خنثی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "412 میلیون حمله بدافزاری شناسایی و خنثی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید