کمک هزینه تأیید شده توسط شورای حمایت برای اجرای عمومی آثار، کسر نخواهد شد

به گزارش مجله فان پی سی، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به اینکه مبلغ کمک هزینه آثار جشنواره تئاتر فجر از مبلغ کمک هزینه اجرای عمومی کسر نمی شود گفت قسط اول کمک هزینه جشنواره امروز 1 بهمن پرداخت می شود.

کمک هزینه تأیید شده توسط شورای حمایت برای اجرای عمومی آثار، کسر نخواهد شد

به گزارش خبرنگاران، تئاتر ایران طی یک سال گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوت و سختی را نسبت به گذشته تجربه کرد. در این یک سال فعالیت های تئاتری به دلیل محدودیت های اعمال شده و تعطیلات کرونایی مختل شد و گروه ها به صورت مقطعی به اجرای محدود آثار خود پرداختند.

در این شرایط شرایط مالی هنرمندان و گروه های تئاتری بدترین شرایط ممکن را در 4 دهه گذشته داشت.

از هفته جاری و با لغو تعطیلی های کرونایی تئاتر، اجراهای نمایشی از سر گرفته می شود و برخی گروه های متقاضی با در نظر دریافت ظرفیت 50 درصدی به اجرای آثار خود در سالن های دولتی و خصوصی تئاتر می پردازند.

در شرایط موجود سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نیز قرار است به صورت مجازی و بخشی از آن به صورت حضوری برگزار خواهد شد و برخی آثاری که به اجرای عمومی می پردازند در این دوره از جشنواره نیز حضور داشته و روی صحنه می فرایند.

یکی از موضوعات مطرح شده طی این روزها که به دغدغه ای مضاعف برای گروه های تئاتری تبدیل شده این است که کمک هزینه در نظر گرفته شده برای آثاری که در جشنواره تئاتر فجر حضور دارند از میزان کمک هزینه مشخص شده برای اجرای عمومی آنها کسر می شود.

در شرایطی که هزینه تولید تئاتر بالاست و طی یک سال گذشته فعالیت های تئاتر تعطیل بوده، اجراهای تئاتری نیاز به حمایتی مضاعف برای به صحنه رفتن دارند.

رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی درباره موضوع مطرح شده بین گروه های تئاتری، به مهر گفت: در سرفصل اعتبارات ما شورای حمایت از آثار نمایشی و جشنواره تئاتر فجر 2 مقوله جدا از هم هستند و ساز و کار شورای حمایت برای تولیدات صحنه ای با جشنواره متفاوت است.

وی تأکید کرد: سقف کمک هزینه ای که برای حمایت از آثار حاضر در جشنواره تئاتر فجر در نظر گرفته شده از کمک هزینه تأیید شده توسط شورای حمایت برای اجرای عمومی آثار، کسر نخواهد شد و 2 حمایت مجزا از هم است.

بصیرت یادآور شد: در شرایطی که طی بیشتر ماه های یک سال گذشته فعالیت های تئاتری تعطیل بوده، از هنرمندان و گروه های تئاتری حمایت حدبیشتری را خواهیم داشت.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در پایان سخنان خود شرح داد: قسط اول کمک هزینه در نظر گرفته شده برای آثار سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر امروز چهارشنبه 1 بهمن پرداخت می شود و هفته آینده نیز قسط اول گروه های حاضر در جشنواره تئاتر عروسکی تهران - مبارک پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 614

به "کمک هزینه تأیید شده توسط شورای حمایت برای اجرای عمومی آثار، کسر نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک هزینه تأیید شده توسط شورای حمایت برای اجرای عمومی آثار، کسر نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید