چینی ها در ماه آب پیدا کردند

به گزارش مجله فان پی سی، خبرنگاران : داده های به دست آمده از طریق کاوشگر ماه چین، وجود آب را در منطقه اقیانوس طوفان ها نشان داد.

چینی ها در ماه آب پیدا کردند

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،چینی ها از طریق تجزیه و تحلیل نمونه هایی که در این محل از طریق کاوشگر Change 5 جمع آوری شده وجود آب روی ماه را تایید کردند. Change 5 در دسامبر 2020 بر روی ماه فرود آمد و تازه ترین نمونه های جمع آوری شده از ماه را حفاری و جمع آوری کرد. بلافاصله پس از آن، یک وسیله نقلیه صعود، محل ماموریت در Oceanus Procellarum (دریای طوفان ها) را ترک کرد و نمونه های جمع آوری شده Change 5 را در اواخر ماه به زمین منتقل کرد.

اکنون دانشمندان فاش کرده اند که اسکن طیفی سطح فرودگر و تجزیه و تحلیل نمونه های موجود در آزمایشگاه های روی زمین وجود آب در ماه را نشان می دهد. لی چونلای، دانشمند سیاره شناسی در رصدخانه ملی نجوم آکادمی علوم چین (NAOC)، در بیانیه ای گفت: این اولین بار در جهان است که نتایج تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی نمونه های بازگشتی ماه و داده های طیفی از بررسی های سطح ماه در محل به طور مشترک برای بررسی وجود، شکل و اندازه آب در نمونه های قمری مورد استفاده قرار گرفت.

در این ماموریت کاوشگر ماه Change 5 چین از این بازوی رباتیک برای کمک به جمع آوری نمونه ها در اقیانوس طوفان های ماه در 1 دسامبر 2020 استفاده کرد. با این حال نتایج مطمئناً به وجود مخازن بزرگ در سطح ماه اشاره نمی کند، اما نتایج نشان می دهد که به طور میانه سنگ ها و خاک سطح ماه حاوی حدود 30 قسمت هیدروکسیل در میلیون است. هیدروکسیل با یک اتم اکسیژن و یک اتم هیدروژن جزء اصلی آب است.

این تیم همچنین منبع آب را به عنوان ماده بومی ماه ارزیابی کردند که در یک ماده معدنی کریستالی به نام آپاتیت وجود دارد. به نظر می رسد هیدروکسیل کمتری از آنچه انتظار می رفت از باد خورشیدی، جریان ثابت ذرات باردار که از خورشید و در سراسر منظومه شمسی جاری می شود روی ماه منتقل شده است.

لی اضافه نمود: نتایج به طور دقیق به سؤال ویژگی های توزیع و منبع آب در منطقه فرود Change 5 پاسخ می دهد و یک حقیقت زمینی برای تفسیر و تخمین سیگنال های آب در داده های سنجش از راه دور ارائه می کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1267

به "چینی ها در ماه آب پیدا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها در ماه آب پیدا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید