هشدار درباره عدم فعال سازی هنگام خرید گوشی نو

به گزارش مجله فان پی سی، عدم فعال سازی گوشی نو (آکبند) یکی از مهم ترین اشتباهات رایج در هنگام خرید گوشی است، درحالی که در صورت عدم فعال سازی دستگاه در حضور فروشنده، همتا هیچگونه مسئولیتی برای گوشی غیرقانونی، کد فعال سازی نادرست یا عدم وجود کد فعال سازی ندارد.

هشدار درباره عدم فعال سازی هنگام خرید گوشی نو

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، با اجرای طرح رجیستری، تنها دستگاه هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده و یا پیش از شروع طرح رجیستری روشن بوده اند، می توانند بدون هرگونه محدودیت زمانی، از شبکه های اپراتوری استفاده کنند. در غیراین صورت دستگاه پس از اولین اتصال به شبکه، پیامک هشدار دریافت نموده و پس از مدت زمان کوتاهی، قطع می شود.

ضرورت بررسی دستگاه قبل از خرید

در صورت عدم فعال سازی دستگاه در حضور فروشنده، همتا هیچگونه مسئولیتی برای گوشی غیرقانونی، کد فعال سازی نادرست یا عدم وجود کد فعال سازی ندارد. از این رو کانال اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) هشدار می دهد که حتما هنگام خرید گوشی آکبند (نو) دستگاه را برای خود با پیروزیت فعالسازی کنید. برای فعالسازی پیروز ابتدا در نتیجه استعلام اصالت دستگاه آکبند، گوشی باید قانونی باشد، نام شرکت واردکننده و گارانتی کننده درج شده باشد و کد فعال سازی شش رقمی در دسترس و صحیح باشد. پس از فعال سازی پیروز، همتا یک پیام تأیید به شماره همراه شما ارسال می کند.

استعلام اصالت دستگاه

با اجرای طرح رجیستری یکی از اقداماتی که باید قبل از خرید دستگاه سیم کارت خور توسط شخص خریدار انجام شود، استعلام اصالت دستگاه است. استعلام اصالت دستگاه از طریق شناسه(IMEI) درج شده روی جعبه انجام می پذیرد. در پاسخ استعلام اصالت، حتماً به قانونی بودن، تطابق مشخصات پاسخ استعلام اصالت (مدل و برند ذکرشده در پاسخ) با مشخصات ظاهری دستگاه، شرکت واردکننده، نوع واردات، نوع ارز و روشن شدن دستگاه در گذشته توجه کنید.

بررسی یکسان بودن شناسه (IMEI) روی جعبه و دستگاه

در صورت تصمیم قطعی برای خرید، دستگاه را روشن نموده و #06#* را روی آن شماره گیری نموده و تطابق شناسه (IMEI) نمایش داده شده با شناسه (IMEI) درج شده روی جعبه را کنترل کنید. در صورت عدم تطابق این دو شناسه (IMEI)، از خرید دستگاه صرف نظر کنید.

فعال سازی دستگاه برای سیم کارت خریدار

در این مرحله، باید دستگاه را در حضور فروشنده، به کمک کد فعال سازی چاپ شده روی کارت گارانتی یا جعبه، از طریق سامانه همتا فعال سازی کنید. درصورتی که کد فعال سازی به شما ارائه نشد یا فرآیند فعال سازی برای سیم کارت شما با پیروزیت انجام نشد، از خرید دستگاه صرف نظر کنید.

دریافت فاکتور معتبر دارای شناسه (IMEI)

پس از فعال سازی پیروز دستگاه برای سیم کارت خود، حتماً از فروشنده، فاکتور معتبری دریافت کنید که شناسه(IMEI) دستگاه در آن ذکرشده و دارای مهر فروشگاه است. هرگونه مسائل احتاقتصادی در آینده، به کمک ارائه این فاکتور معتبر، قابل پیگیری در مراجع قضایی خواهد بود.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 332

به "هشدار درباره عدم فعال سازی هنگام خرید گوشی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره عدم فعال سازی هنگام خرید گوشی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید