نیوزلند از مسافران می خواهد که مراقب محیط زیست باشند

به گزارش مجله فان پی سی، نیوزلند قوانین سختگیرانه ای در زمینه محیط زیست دارد و به همین علت از مسافران می خواهد که مراقب محیط زیست باشند و به آن اهمیت بدهند.

نیوزلند از مسافران می خواهد که مراقب محیط زیست باشند

نیوزلند را به خاطر قوانین سختگیرانه در زمینه محیط زیست می شناسند. در حال حاضر افرادی که به این کشور سفر می نمایند، تحت نظارت خیلی دقیقی قرار می گیرند تا هیچ نوع گیاه یا غذایی که ممکن است بر محیط زیست نیوزلند تاثیر بگذارد، از خارج وارد این کشور نگردد.

حالا مسافران نیوزلند می توانند با موافقت با تعهد تیاکی، یک قدم فراتر بفرایند و قول بدهند تا در طول سفرشان، ناظر خوبی برای محیط زیست باشند.

تیاکی (Tiaki) در زبان مائوری به معنای مراقب باش بوده و نشان دهنده قوانین مائوری درباره مسئول بودن در قبال زمین است. استفان انگلند هال، مدیر عامل شرکت گردشگری نیوزیلند می گوید:

ایده گردشگری در نیوزیلند فراتر از فرایند درون کشور است.

تعهد تیاکی شامل لیستی از بایدها و نبایدهایی نیست که دوران مدرسه را به یاد افراد بیندازد، بلکه طوری طراحی شده است که وقتی مسافران وارد کشور می شوند، ذهنیت خاصی داشته باشند.

مسافران می توانند قبل از سفر به نیوزلند با مراجعه به سایت گردشگری نیوزلند، در خصوص تعهد تیاکی اطلاعات بیشتری به دست بیاورند؛ علاوه بر این اطلاعات لازم درباره این تعهد را می توانند در وب سایت تیاکی و همینطور هنگام سفر بین المللی در ایر نیوزلند (که به وسیله یک ویدئو در طول پرواز به مسافران نشان داده می گردد) کسب نمایند. استفان انگلند هال ادامه می دهد:

تعهد تیاکی در خصوص دستورالعمل ها یا قوانین راهنمایی نماینده ای است که به مردم می گوید در زمان حضورشان در نیوزلند چه رفتاری داشته باشند. ما رابطه ای نمادین و قوی با محیط زیست مان در نیوزلند داریم. مسرور می شویم که شما هم بیایید و طبیعت اینجا را تجربه کنید، اما دوست داریم دقت کنید که این مکان واقعا برای ما مهم است.

داشتن این ذهنیت به مسافران یاری می نماید، سفر خیلی خوشی داشته باشند. طبق گزارش سازمان ملل، نیوزلند هشتمین کشور شاد دنیا است و دسترسی آسان به طبیعت یکی از دلایل اصلی آن به شمار می رود. حتی در ایر نیوزلند که خطوط هوایی ملی است، افراد را تشویق به آرامش و مهربان بودن با یکدیگر می نمایند. به هر حال وقتی قرار است 17 ساعت در حالت پرواز سپری کنید، این رویه به مسافران یاری می نماید تا اوقات بهتری را در کنار همسفران خود بگذرانند.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1261

به "نیوزلند از مسافران می خواهد که مراقب محیط زیست باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیوزلند از مسافران می خواهد که مراقب محیط زیست باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید