نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها اعلام شد

به گزارش مجله فان پی سی، مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد درباره فرایند ارزشیابی های نهایی در شیوه آموزش غیرحضوری و استفاده از شبکه شاد در سال تحصیلی جاری شرح داد.

نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

سید حسن الحسینی در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: در حال کار بر روی موضوع ارزشیابی هستیم.

وی اضافه کرد: ارزشیابی در نظام تعلیم و تربیت سه نوع است؛ یک ارزشیابی میان ترم، انتهای و یک ارزشیابی امتحانات نهایی داریم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد با بیان اینکه سال جاری به منظور ارزشیابی عملکرد تحصیلی دانش آموزان بیشتر کارپوشه دانش آموز در شبکه شاد مبنا و ملاک قرار می گیرد گفت: اینکه معلم برای دانش آموز تکلیف فرستاده و دانش آموز باید تکلیفش را انجام دهد مهم است. مثلا اگر معلم 20 مرتبه تکلیف داده معین است که تکالیف اجرا شده یا خیر.همچنین معین است که آیا نتایج تحقیقاتی که معلم به دانش آموز محول نموده ارائه داده است یا خیر.

وی با اشاره به اینکه حضور و غیاب هم برای ما بسیار مهم است گفت: حضور دانش آموز هر هفت دقیقه یکبار در سیستم چک می گردد و نمی تواند دکمه ای را بزند و برود. حضور در شبکه حتما مراقبت می گردد. همه اینها در پرونده یا کارپوشه دانش آموز وجود دارد و معلم برمبنای آن نمره میان ترم می دهد و دیگر امتحان میان ترم نمی گیرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد اضافه کرد: ممکن است انتها هر بخش معلم بخواهد سوالاتی را طرح کند و آزمونی هم از بچه ها بگیرد. در شبکه شاد قابلیت آزمون ساز اضافه شده است. نتیجه این آزمون های هفتگی یا آزمون واحد میان ترم هم می تواند مبنا قرار بگیرد. بنابراین دست معلم کاملا باز است و می تواند بسته به خلاقیت خودش در این زمینه ایفای نقش کند و نمرات دانش آموزان را بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 416

به "نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید