قلب شکسته چگونه درمان می گردد؟

به گزارش مجله فان پی سی، فراموش کردن روابط عاطفی گذشته یکی از سخت ترین کارهایی است که بیشتر ما حداقل یک بار آن را در زندگی تجربه نموده ایم.

قلب شکسته چگونه درمان می گردد؟

بعد از سرانجام یک رابطه، تا مدت ها هیچ چیز مثل سابق نمی گردد. کنار آمدن با این شرایط بسیار سخت است. انگیزه و هدف کمرنگ می گردد و فرد در تنهایی خود غصه روزهای از دست رفته اش را می خورد. در این مطلب از خبرنگاران به بیان راه های فراموش کردن روابط عاطفی گذشته می پردازیم.

سندروم قلب شکسته چیست؟

سندروم قلب شکسته که همان استرس شکست نام دارد نوعی ضربه عشقی در مغز بیمار است که باعث احساس نا امیدی و ناتوانی نسبت به آینده می گردد. این استرس معمولا در افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند شدت بیشتری دارد و باعث می گردد این افراد به حدی آسیب پذیر باشند که با کوچک ترین ناراحتی عاطفی کاملا به هم بریزند و دچار خودکم بینی حاد شوند.

راه های فراموش کردن روابط عاطفی گذشته

تنش زاترین اتفاقی که در طول زندگی یک فرد ایجاد می گردد شکست های عاطفی است. واکنش افراد برای فراموش کردن روابط عاطفی گذشته چیست؟

پذیرش

اولین گام برای فراموش کردن روابط عاطفی گذشته این است که بپذیرید که رابطه تمام شده است. برخی از افراد متاسفانه علی رغم اینکه طرف مقابلشان آن ها را دوست ندارد، روی ادامه این رابطه پافشاری می نمایند. اگر شما بپذیرید که طرف مقابلتان علاقه ای به ادامه با شما ندارد باور کنید نصف راه را رفته اید.

خودخوری نکنید

یکی از مهم ترین راه های فراموشی روابط گذشته این است که سعی کنید خودخوری نکنید. غصه بیش از حد زمینه تمام بیماری ها است.گاهی گریه کنید. خود را تخلیه کنید. اجازه دهید که انرژی های منفی با داد و ناراحتی از شما خارج گردد اما درون ریز نباشید.

شکیبا بودن از راه های فراموش کردن روابط عاطفی گذشته

صبر دوای هر دردی است. برای سرانجام دادن به رابطه احتیاج به زمان دارید. در این مدت کارهایی که دوست دارید را انجام دهید. مهم نیست که چه چقدر طول می کشد اما آنقدر به خودتان یاری کنید که مدت زمان آن را کاهش دهید. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب تفاوت دلبستگی با وابستگی در روابط عاشقانه چیست؟ سر بزنید.

حواستان را پرت کنید

بعد از اینکه مرحله حساس اولیه را پشت سر گذاشتید دیگر به گذشته برنگردید. زمانی که مغزتان دوباره گذشته را مرور می نماید باید متوقش کنید. همان جا سعی کنید حواستان را پرت کنید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید. این تنها راه کنار آمدن با این شرایط است.

آنالیز دلایل شکست از راه های فراموش کردن روابط عاطفی گذشته

زمانی که آرام هستید و احساساتتان کمی کنترل شد، سعی کنید مسائل رابطه قبلی را پیدا کنید. اشتباهات خود را آنالیز کنید. از اشتباهات درس بگیرید و سعی کنید این اشتباهات را برای رابطه تازه تکرار نکنید.

سریع وارد رابطه تازه نشوید

معمولا اشتباهی که برخی از افراد می نمایند این است که برای فراموش کردن رابطه عاطفی گذشته، وارد رابطه تازه می شوند. سوء استفاده از دیگران برای فراموش کردن رابطه قبلی، کار بسیار اشتباهی است. اینکه قلب کسی را بشکنید برای اینکه کسی روزگاری قلب شما را شکسته کار اشتباهی است. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب 6 علت اصلی سرد شدن رابطه عاشقانه سر بزنید.

یادگاری های گذشته را از جلوی چشم بردارید

سعی کنید یادگاری و هر چیزی که شما را به یاد عشقتان می اندازد را از دم دستتان بردارید. هر چیزی که در گذشته رخ داده برای قبل بوده و دیگر تمام شده. هیچ گاه به سراغ یادگاری های قبلی نروید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این نشانه ها می گوید شما زودرنج هستید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 1273

به "قلب شکسته چگونه درمان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلب شکسته چگونه درمان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید