قانون ویژه تأیید شد؛ 5 تعویض در مسابقات فوتبال

به گزارش مجله فان پی سی، دو هفته پیش بود که فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیشنهاد داد در صورت ادامه مسابقات فوتبال پس از تعدیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، تیم های فوتبال به طور موقت به جای سه تعویض، از پنج تعویض استفاده نمایند.

قانون ویژه تأیید شد؛ 5 تعویض در مسابقات فوتبال

این تصمیم امروز و پس از جلسه اعضای فیفا به تصویب رسید و قرار بر این شد که موقتا تیم ها در جریان 90 دقیقه، از 5 تعویض ولی در سه مقطع زمانی مختلف استفاده نمایند تا از فرصت سواستفاده برای اتلاف وقت از تیم ها سلب گردد. همچنین در صورت کشیده شدن بازی ها به وقت اضافه، قرار شده ششمین تعویض نیز مورد آنالیز قرار بگیرد.

این تغییر موقتی است ولی گفته می گردد شاید تا جام جهانی 2022 قطر نیز تمدید گردد. هدف، حفظ سلامتی بازیکنان است چرا که در صورت از سرگیری لیگ ها قرار شده تا بازی های به جامانده به صورت فشرده و با فاصله 72 ساعت برگزار گردد.

همچنین وقت تنفس به دلیل گرمای هوا در هر بازی نیز به دو افزایش خواهد یافت که ممکن است در صورت کشیده شدن به وقت اضافه، تا 5 نیز افزایش پیدا کند.

طبق تصمیم امروز فیفا، قرار شده تا مربیان برای هر بازی مجاز به دعوت از 23 بازیکن باشند که دو بازیکن بیشتر از قانون قبلی است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 190

به "قانون ویژه تأیید شد؛ 5 تعویض در مسابقات فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون ویژه تأیید شد؛ 5 تعویض در مسابقات فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید