شرکت های هواپیمایی در حال زیان دادن هستند

به گزارش مجله فان پی سی، خبرنگاران: انجام پروازها با حداقل قیمت بلیت سبب شده تا شرکت های هواپیمایی زیان ده شوند.

شرکت های هواپیمایی در حال زیان دادن هستند

به گزارش مجله فان پی سی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعدی سامانی، با تکذیب گرانفروش بودن شرکت های هواپیمایی تا قبل از کاهش تقاضای سفر و درنتیجه کاهش قیمت بلیت، گفت: قیمت بلیت هواپیما تابع عرضه و تقاضاست زمانی که تقاضا کاهش یابد، بالتبع قیمت بلیت نیز کاهش می یابد.

او با اشاره به این که در کشور کف و سقفی برای قیمت بلیت هواپیما معین شده است، شرح داد: تعداد زیادی بلیت پیش فروش شده و تعدادی نیز به شکل گروهی فروخته شده بود که با شیوع ویروس کرونا مسافران اقدام به کنسل کردن بلیت های خریداری شده کردند. در نتیجه شرکت های هواپیمایی ناچارند با حداقل قیمت بلیت ها را بفروشند تا بتوانند حداقل بخشی از هزینه هایی که انجام داده اند را جبران نمایند.

اسعدی سامانی ادامه داد: از سوی دیگر شرکت های هواپیمایی به دلیل این که به بلیت های فروخته شده تعهد دارند، با مسافر کم و جایگاه های خالی نیز پرواز را انجام می دهند. در این شرایط شرکت های هواپیمایی ضرر می نمایند و این که عنوان می گردد قیمت های قبلی واقعی نبوده، تصور اشتباهی است. در این خصوص سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی پروازها نظارت های لازم را در مورد پروازها و قیمت بلیت ها انجام می دهد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره آخرین شرایط پروازهای خارجی نیز گفت: شرکت ها در تلاشند تا مجوزهای لازم برای برگرداندن هم میهنان که در کشورهای خارجی مانده اند را اخذ نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funpc.ir شناسه مطلب: 31

به "شرکت های هواپیمایی در حال زیان دادن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های هواپیمایی در حال زیان دادن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید